HC Dunărea a învins-o la scor, 35-26, pe CSM Unirea Slobozia

Brăilencele au intrat mai greoi în meci şi le-au permis oaspetelor să marcheze de două ori. însă în minutul 7 gazdele conduceau cu 3-2. Dascalete a reuşit "dubla" şi CSM Unirea Slobozia a trecut iar în avantaj. Horjea a făcut ca tabela să fie favorabilă brăilencelor în minutul 16 iar şase minute mai târziu elevele Alexandrinei Soare aveau un avans liniştitor de şapte goluri, 14-7. Gazdele au mai scăzut din turaţie astfel că după primele 30 de minute tabela arăta scorul 18-13 pentru HC Dunărea.
Perianu a înscris pentru Brăila la reluare şi, treptat, gazdele s-au desprins la 25-17 în minutul 39 şi apoi la 30-21 cu zece minute înainte de finalul partidei. Cea mai prolifică jucătoare a formaţiei vizitatoare, Carabulea, a reuşit să marcheze patru goluri la rând şi formaţia lui Liviu Paraschiv s-a apropiat la cinci lungimi. A fost doar un foc de paie, brăilencele au încheiat în forţă meciul şi s-au impus la scor, 35-26.

Pentru HC Dunărea Brăila au marcat, Farcău 7, Perianu 6, Moldovan 4, Horjea 4, Czeczi 4, Brot 3, Gheorghe 2, Marchidanu 2, Irimia 1, Axinte 1, Ganichkina 1, iar pentru CSM Unirea Slobozia au înscris, Carabulea 6, Dascalete 5, Băcăoanu 3, Gavrilă 3, Moroianu 3, Dragut 2, Pavăl 2, Simion 1, Nica 1.