Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Week-end sportiv

Penultima etapa a turului Ligii a IV-a brailene propune citeva meciuri interesante la Ianca, Dedulesti si Cazasu.
Derby-ul acestei etape se deruleaza la Ianca, intre Viitorul si FC Urleasca, doua formatii care au fost invinse in deplasare runda trecuta pe ultima suta de metri. Gazdele vor avea efectivul complet, nu insa si echipa vizitatoare care nu va putea conta pe Marius Constantin, Ionut Coman, Alin Mihai, Petre Danilov, dar nici pe aportul instructorului echipei, toti fiind suspendati dupa incidentele pe care le-au provocat cu o saptamina in urma la Faurei.
Dupa un traseu mai putin concludent, ex-divizionara C CS Faurei incearca sa se reabiliteze printr-un succes la Dedulesti, iar la Cazasu va veni una dintre formatiile care au ca obiectiv declarat pentru acest sezon promovarea in esalonul superior, CSO Ianca.
Inaintea disputarii penultimei etape a turului pe primul loc se afla Eldomir Viziru cu 27 de puncte urmata la un singur punct de Victoria Traian, iar ultimul loc de pe podium ii apartine echipei FC Urleasca care a acumulat 19 puncte.

Etapa a 12-a programeaza meciurile:
Viitorul Ianca - FC Urleasca
Victoria Dedulesti - CS Faurei
Avintul Ciresu - Victoria Traian
CS Adevarat - Vointa Visani
Eldomir Viziru - Vointa Gaiseanca
Victoria Cazasu - CSO Ianca
Meciurile dintre echipele de juniori incep la ora 11.00, iar cele dintre echipele de seniori de la ora 13.00.

Tot astazi se desfasoara si trei intilniri din cadrul Campionatului Judetean de Fotbal si anume:
Dunarea Tichilesti - Stanriz Stancuta - ora 11.00
Steaua Satuc - AS Bordei Verde - ora 11.00
Vointa Faurei Sat - AS Bordei Verde - ora 14.00

Restul partidelor din Campionatul judetean se deruleaza duminica dupa urmatorul program:
Seria I
Steaua Braila - Infratirea Gemenele - ora 11.00
Soimii Unirea - Spicul Rimnicelu - ora 11.00
Avintul Chiscani - Recolta Tufesti - ora 11.00
Unirea Tricolor Scortaru Vechi - Dacia Bertesti - ora 11.00
Pandurii Tudor Vladimirescu - Rompas Vadeni - ora 13.30
Romgal Romanu - Unirea Maxineni - ora 11.00

Seria a II-a
Vointa Baraganu - Vointa Sutesti - ora 11.00
Petrolul Ulmu - Vointa Plopu - ora 11.00
Viitorul Galbenu - Steaua Perisoru - ora 11.00
Unirea Gradistea - Recolta Ciocile - ora 11.00

Cupa satelor a ajuns la a doua editie

Astazi la Chiscani se desfasoara cea de a doua editie a Cupei satelor la fotbal si tenis de masa, competitie organizata de catre Directia pentru Sport a judetului in colaborare cu Asociatia Sportiva "Polisport" Chiscani la care participa elevi de la scolile din Tichilesti, Cazasu, Tudor Vladimirescu, Scoala nr. 29 din Braila si Chiscani.
"Competitia aceasta face parte din programul "Sportul pentru toti" si cred ca va avea in continuare succes in rindul copiilor deoarece se pun in joc premii atractive, diplome, cupe, dulciuri si tricouri" a tinut sa precizeze Paunita Iuga, referent in cadrul DSJ, cel care asigura toate premiile acestei editii.




Categorie articol: 

Comentarii