Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

In Liga a IV-a de fotbal, astazi incepe returul

Deoarece timpul este inca propice activitatii fotbalistice, iar la primavara nu se stie ce conditii atmosferice vor fi in martie sau aprilie, de comun acord cu delegatii formatiilor care activeaza in Liga a IV-a, conducerea AJF Braila a programat in aceasta perioada si doua etape din retur.
Astfel, astazi prima dintre ele programeaza si o partida derby extrem de interesanta, cea dintre fosta divizionara C, CS Faurei si lidera turului Eldomir Viziru. Teoretic, formatia din Viziru porneste cu prima sansa, dar nu este exclusa o surpriza tinind cont de faptul ca Iacob Carst, antrenorul gazdelor, este hotarit sa rastoarne ierarhiile in aceasta parte a campionatului.
De o eventuala greseala a liderei ar putea profita Victoria Traian, ocupanta locului secund in clasament avind de recuperat doar un singur punct fata de rivala sa la promovare.
In celelalte patru partide ale etapei gazdele par favorite la victorie.

Etapa a 13-a programeaza meciurile:
Viitorul Ianca - Victoria Dedulesti
FC Urleasca - Avintul Ciresu
CS Faurei - Eldomir Viziru
Victoria Traian - SC Adevarat Braila
Vointa Gaiseanca - Comagrim Dudesti
Vointa Visani - Victoria Cazasu
CSO Ianca sta.
Partidele dintre formatiile de juniori incep la ora 11.00, iar cele dintre echipele de seniori la ora 13.00.

Tot astazi, se deruleaza si trei dintre partidele penultimei etape a Campionatului judetean de fotbal:
Steaua Braila - Soimii Unirea - ora 11.00
Avintul Chiscani - Infratirea Gemenele - ora 11.00
Pandurii Tudor Vladimirescu - Recolta Tufesti - ora 11.00
Restul meciurilor se desfasoara duminica, dupa urmatorul program:
Seria I
Dunarea Tichilesti - Spicul Rimnicelu - ora 11.00
Unirea Tricolor Scortaru Vechi - Stanriz Stancuta - ora 11.00
Romgal Romanu - Rompas Vadeni - ora 11.00
Unirea Maxineni - Dacia Bertesti - ora 11.00

Seria a II-a
Vointa Baraganu - Spicul Zavoaia - ora 11.00
Petrolul Ulmu - Vointa Sutesti - ora 11.00
Unirea Gradistea - Steaua Perisoru - ora 11.00
Steaua Satuc - Vointa Plopu - ora 11.00
Vointa Faurei Sat - AS Bordei Verde - ora 11.00
AS Jirlau - Recolta Ciocile - ora 11.00
Viitorul Galbenu sta.




Categorie articol: 

Comentarii