Fără surprize în optimile Cupei României, faza județeană

Unul dintre cele mai interesante meciuri a avut loc la Traian între echipa a doua a clubului Victoria Traian și liderul ligii a IV-a, Viitorul Cireșu. În echipa gazdă au evoluat mai mulți titulari de la prima formație, precum portarul Dinu și jucătorii de câmp Preda, Cireașă, Chivu, P. Ioan, R. Oprea, Ene. De partea cealaltă au absentat nume importnte precum Cătălin Constandache, Alin Radu, Mîță, Mocanu, I. Șerbănescu. În aceste condiții meciul a fost unul echilibrat, cu mențiunea că la capitolul posesie a mingei și la cel al ocaziilor de gol echipa din Cireșu a fost net superioară.

Viitorul Cireșu a avut prima mare șansă de a deschide scorul în minutul 9 când Niță i-a pasat lui Stelian Nicoliță care a șutat la poartă, iar Dinu a reținut mingea în doi timpi. Replica formației gazdă a venit în minutul 12 când Done a șutat prin surprindere iar Gabi matei a reușit să rețină mingea.

În minutul 16 Cireașă a lvit mingea cu mâna în propriul careu iar centralul Ninel Orășanu a arătat punctul cu var. Cotigă a marcat șI echipa oaspete conducea cu 1-0. Doar 6 minute a durat bucuria