Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Calendarul complet al primei faze a Ligii Campionilor

Calendarul complet al primei faze a Ligii Campionilor, stabilit in urma tragerii la sorti ce a avut loc, joi, la Monte Carlo:
Prima etapa:
Marti, 12 septembrie:
Grupa A:
Chelsea (Anglia) - Werder Bremen (Germania)
FC Barcelona (Spania) - Levski Sofia (Bulgaria)
Grupa B:
Sporting Lisabona (Portugalia) - Inter Milano (Italia)
Bayern Munchen (Germania) - Spartak Moscova (Rusia)
Grupa C:
Galatasaray (Turcia) - Girondins Bordeaux (Franta)
PSV Eindhoven (Olanda) - Liverpool (Anglia)
Grupa D:
Olympiakos Pireu (Grecia) - FC Valencia (Spania)
AS Roma (Italia) - Sahtior Donetk (Ucraina)
Miercuri, 13 septembrie:
Grupa E:
Dinamo Kiev (Ucraina) - Steaua Bucuresti (Romania)
Olympique Lyon (Franta) - Real Madrid (Spania)
Grupa F:
Manchester United (Anglia) - Celtic Glasgow (Scotia)
FC Copenhaga (Danemarca) - Benfica Lisabona (Portugalia)
Grupa G:
FC Porto (Portugalia) - TSKA Moscova (Rusia)
SV Hamburg (Germania) - Arsenal (Anglia)
Grupa H:
Anderlecht Bruxelles (Belgia) - OSC Lille (Franta)
AC Milan (Italia) - AEK Atena (Grecia)
Etapa a 2-a:
Marti, 26 septembrie:
Grupa E:
Real Madrid (Spania) - Dinamo Kiev (Ucraina)
Steaua Bucuresti (Romania) - Olympique Lyon (Franta)
Grupa F:
Benfica (Portugalia) - Manchester United (Anglia)
Celtic Glasgow (Scotia) - FC Copenhaga (Danemarca)
Grupa G:
Arsenal (Anglia) - FC Porto (Portugalia)
TSKA Moscova (Rusia) - SV Hamburg (Germania)
Grupa H:
AEK Atena (Grecia) - Anderlecht (Belgia)
OSC Lille (Franta) - AC Milan (Italia)
Miercuri, 27 septembrie:
Grupa A:
Levski Sofia (Bulgaria) - Chelsea (Anglia)
Werder Bremen (Germania) - FC Barcelona (Spania)
Grupa B:
Spartak Moscova (Rusia) - Sporting Lisabona (Portugalia)
Inter Milano (Italia) - Bayern Munchen (Germania)
Grupa C:
Liverpool (Anglia) - Galatasaray (Turcia)
Girondins Bordeaux (Franta) - PSV Eindhoven (Olanda)
Grupa D:
Sahtior Donetk (Ucraina) - Olympiakos (Grecia)
FC Valencia (Spania) - AS Roma (Italia)
Etapa a 3-a:
Marti, 17 octombrie:
Grupa E:
Steaua Bucuresti (Romania) - Real Madrid (Spania)
Dinamo Kiev (Ucraina) - Olympique Lyon (Franta)
Grupa F:
Celtic Glasgow (Scotia) - Benfica (Portugalia)
Manchester United (Anglia) - FC Copenhaga (Danemarca)
Grupa G:
TSKA Moscova (Rusia) - Arsenal (Anglia)
FC Porto (Portugalia) - SV Hamburg (Germania)
Grupa H:
OSC Lille (Franta) - AEK Atena (Grecia)
Anderlecht (Belgia) - AC Milan (Italia)
Miercuri, 18 octombrie:
Grupa A:
Werder Bremen (Germania) - Levski Sofia (Bulgaria)
Chelsea (Anglia) - FC Barcelona (Spania)
Grupa B:
Inter Milano (Italia) - Spartak Moscova (Rusia)
Sporting Lisabona (Portugalia) - Bayern Munchen (Germania)
Grupa C:
Girondins Bordeaux (Franta) - Liverpool (Anglia)
Galatasaray (Turcia) - PSV Eindhoven (Olanda)
Grupa D:
FC Valencia (Spania) - Sahtior Donetk (Ucraina)
Olympiakos (Grecia) - AS Roma (Italia)
Etapa a 4-a:
Marti, 31 octombrie:
Grupa A:
Levski Sofia (Bulgaria) - Werder Bremen (Germania)
FC Barcelona (Spania) - Chelsea (Anglia)
Grupa B:
Spartak Moscova (Rusia) - Inter Milano (Italia)
Bayern Munchen (Germania) - Sporting Lisabona (Portugalia)
Grupa C:
Liverpool (Anglia) - Girondins Bordeaux (Franta)
PSV Eindhoven (Olanda) - Galatasaray (Turcia)
Grupa D:
Sahtior Donetk (Ucraina) - FC Valencia (Spania)
AS Roma (Italia) - Olympiakos (Grecia)
Miercuri, 1 noiembrie:
Grupa E:
Real Madrid (Spania) - Steaua Bucuresti (Romania)
Olympique Lyon (Franta) - Dinamo Kiev (Ucraina)
Grupa F:
Benfica (Portugalia) - Celtic Glasgow (Scotia)
FC Copenhaga (Danemarca) - Manchester United (Anglia)
Grupa G:
Arsenal (Anglia) - TSKA Moscova (Rusia)
SV Hamburg (Germania) - FC Porto (Portugalia)
Grupa H:
AEK Atena (Grecia) - OSC Lille (Franta)
AC Milan (Italia) - Anderlecht (Belgia)
Etapa a 5-a:
Marti, 21 noiembrie:
Grupa E:
Steaua Bucuresti (Romania) - Dinamo Kiev (Ucraina)
Real Madrid (Spania) - Olympique Lyon (Franta)
Grupa F:
Celtic Glasgow (Scotia) - Manchester United (Anglia)
Benfica (Portugalia) - FC Copenhaga (Danemarca)
Grupa G:
TSKA Moscova (Rusia) - FC Porto (Portugalia)
Arsenal (Anglia) - SV Hamburg (Germania)
Grupa H:
OSC Lille (Franta) - Anderlecht (Belgia)
AEK Atena (Grecia) - AC Milan (Italia)
Miercuri, 22 noiembrie:
Grupa A:
Werder Bremen (Germania) - Chelsea (Anglia)
Levski Sofia (Bulgaria) - FC Barcelona (Spania)
Grupa B:
Inter Milano (Italia) - Sporting Lisabona (Portugalia)
Spartak Moscova (Rusia) - Bayern Munchen (Germania)
Grupa C:
Girondins Bordeaux (Franta) - Galatasaray (Turcia)
Liverpool (Anglia) - PSV Eindhoven (Olanda)
Grupa D:
FC Valencia (Spania) - Olympiakos (Grecia)
Sahtior Donetk (Ucraina) - AS Roma (Italia)
Etapa a 6-a, ultima:
Marti, 5 decembrie:
Grupa A:
Chelsea (Anglia) - Levski Sofia (Bulgaria)
FC Barcelona (Spania) - Werder Bremen (Germania)
Grupa B:
Sporting Lisabona (Portugalia) - Spartak Moscova (Rusia)
Bayern Munchen (Germania) - Inter Milano (Italia)
Grupa C:
Galatasaray (Turcia) - Liverpool (Anglia)
PSV Eindhoven (Olanda) - Girondins Bordeaux (Franta)
Grupa D:
Olympiakos (Grecia) - Sahtior Donetk (Ucraina)
AS Roma (Italia) - FC Valencia (Spania)
Miercuri, 6 decembrie:
Grupa E:
Dinamo Kiev (Ucraina) - Real Madrid (Spania)
Olympique Lyon (Franta) - Steaua Bucuresti (Romania)
Grupa F:
Manchester United (Anglia) - Benfica (Portugalia)
FC Copenhaga (Danemarca) - Celtic Glasgow (Scotia)
Grupa G:
FC Porto (Portugalia) - Arsenal (Anglia)
SV Hamburg (Germania) - TSKA Moscova (Rusia)
Grupa H:
Anderlecht (Belgia) - AEK Atena (Grecia)
AC Milan (Italia) - OSC Lille (Franta).




Categorie articol: 

Comentarii