Viitorul Ianca s-a impus cu 3-0 în amicalul cu Viitorul Şuţeşti

• Colniceanu, Marius Coman şi Alin Radu au înscris pentru echipa din Liga a III-a

Viitorul Ianca a disputat sâmbăta trecută primul amical de la revenirea din cantonamentul montan. Partida dintre Viitorul Ianca şi Viitorul Şuţeşti s-a derulat pe terenul şcolii din Ianca şi a fost câştigat cu 3-0 de echipa din Liga a III-a. Colniceanu a şutat din careu, la colţul lung şi a deschis scorul în minutul 30. În repriza a doua, Marius Coman a marcat după acelaşi scenario, iar scorul final, 3-0, pentru Viitorul Ianca a fost stabilit de Alin Radu, care a trimis mingea, din voleu, în plasa porţii adverse. Pasa a venit de la Colniceanu.

La 0-0, fiecare formaţie a mai irosit câte o şansă de gol.

“Am vrut să menajăm terenul din Plopu şi am jucat pe cel al şcolii din Ianca. Terenul a fost bunicel, adversara a dat o replică bună. Consider că ne-am făcut aşa cum ne-am propus antrenamentul”, a precizat Cosmin Necoară, directorul sportiv al echipei de Liga a III-a.

Viitorul Ianca: Mitrea – Coteţ, Mardale, Necoară, Cireaşă - Colniceanu, Irimia, Dima, Păvălache – Mucuţă - Buzatu. În repriza a doua au mai jucat M. Coman, Olenic, Ndigwe, A. Radu, Cazacu.