Viitorul Cireșu, egala Daciei Unirea, pe Municipal

• Koko și Bogdan Dumitru au marcat în acest amical încheiat 1-1

Printre partidele amicale desfășurate sâmbăta trecută s-a numărat și cea de pe Municipal dintre Dacia Unirea, locul al 6-lea în Seria a II-a a Ligii a III-a și liderul Ligii a IV-a, Viitorul Cireșu.

Partida a fost una cu multe situații de poartă de o parte și de alta și s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Dacia Unirea a avut 1-0 la pauză, grație golului înscris de Koko și putea fi 2-0, dacă Hereka nu rata într-un mod impardonabil.

Viitorul Cireșu a început în forță repriza a doua și în minutul 51 a egalat dintr-o fază fixă. Niță a centrat din corner în fața porții iar Bogdan Dumitru a trimis mingea, cu capul, din 6 metri, în plasă.

Fiecare formație a mai fost aproape de gol, însă rezultatul a fost unul de egalitate, care reflectă și realitatea din teren.

La Viitorul Cireșu în primul unsprezece au fost incluși Ioan Șerbănescu transferat de la Victoria Traian și Valentin Dumitrana, venit de la Viitorul Șuțești.

Dacia Unirea: Djattit – Eloh, Igwe, Sava, Simion – Amara, Altay, Hereka, Răileanu – Duțu, Koko. Au mai jucat: Zaharia, R. Zainea, Ghiță, Cioarec, Boroditenco, Condruz, Turcu, Petre, Cazacov.

Viitorul Cireșu: Drăgan - Spînu, Cotigă, B. Dumitru, Dumitrana – I. Șerbănescu, Mîță, Zainea, S. Butiseacă - Niță, S. Nicoliță. Au mai jucat: Rățoi, S. Matei, A. Gheorghică, V. Ion, Cîrnu, I. Popa, Chirpac.