Victorii la scor pentru echipele divizionare brăilene

Astă zi, de la ora 11.00 ambele formaţii divizionare brăilene au jucat de la ora 11.00 pe teren propriu, ambele au câştigat la scor şi au revenit pe locul al treilea în clasament.
Dacia Unirea a făcut o primă repriză foarte bună în compania uneia dintre pretendentele la promovare în prima ligă, Farul Constanţa, iar după primele 45 de minute avea deja asigurată victoria. Frunză a deschis scorul, iar Iosofache a realizat "dubla". Cu câteva minute înainte de finalul jocului Muscă a stabilit scorul final, 4-0, pentru Dacia Unirea. Doru Bratu de la oaspeţi a primit un cartonaş roşu în minutul 53, iar cu zece minute înainte de finalul partidei a fost eliminat, pentru cumul de cartonaşe galbene şi brăileanul Niţă .
La aceeaşi oră HC Dunărea a jucat în Polivalentă cu penultima clasată, Rapid Bucureşti, iar elevele antrenorilor Buceschi şi Preda au câştigat cu 31- 22 acest meci şi au revenit pe podium.