Victorii la limită pentru ACS Viitorul Însurăţei şi Victoria Traian

Conform aşteptărilor lidera, ACS Viitorul Însurăţei a avut o misiune dificilă pe teren propriu în compnia echipei Viitorul Ianca. Graţie golurilor marcate de Banciu şi Cheleş, elevii lui Marian Stăvărache au condus cu 2-0 la pauză, însă oaspeţii au jucat foarte bine în repriza a doua, au înscris prin Irimia şi Mocanu şi au reuşit să restabilească egalitatea cu 12 minute înainte de finalul partidei. Salvatorul echipei din Însurăţei a fost Viorel Banciu, el a marcat în penultimul minut de joc şi a parafat victoria gazdelor. Tot cu acelaşi scor, 3-2, s-a impus şi Victoria Traian în disputa cu CS Făurei. Singura victorie la scor din turneul play off a fost obţinută de Pandurii Tudor Vladimirescu, 4-1, în disputa cu Sportul Chiscani. În turneul play out, Avântul Mircea Vodă a câştigat cu 7-1 la Victoria Cazasu şi a urcat pe locul al doilea în această grupă valorică.
Pe primul loc în turneul play off se află ACS Viitorul Însurăţei cu 42 de puncte, pe locul al doilea Victoria Traian cu 33 de puncte, iar pe al treilea Pandurii Tudor Vladimirescu cu 30 de puncte. În turneul play out ordinea primelor trei clasate este următoarea: 1 Voinţa Vişani cu 39 puncte, 2 Avântul Mircea Vodă 33 puncte, 3 Victoria Cazasu 31 puncte.