Victoria Cazasu este lideră după două etape

Cu două excepţii, etapa a 2-a a Ligii a IV-a a fost una cu partide echilibrate şi cu victorii la limită.
Excepţie de la regulă au făcut disputele de la Deduleşti, acolo unde Victoria Cazasu a câştigat cu 6-0, pentru învingători au marcat în repriza a doua Matei (min. 51, 77), M. Popescu (min. 59, 66), Tănase (min. 81), Ştergărel (min. 88) şi la Tufeşti, unde gazdele s-au impus cu 5-1 în faţa celor de la Dunărea Gropeni.
În urma acestui succes categoric şi cu maximum de puncte după două runde, Victoria Cazasu preia fotoliul de lideră a Ligii a IV-a.
Voinţa Vişani a câştigat cu 2-1 derby-ul local cu Viitorul Galbenu şi ocupă locul al doilea în clasament.
Sportul Chiscani a bifat al doilea succes consecutiv, 2-1, pe teren propriu cu nou promovata Voinţa Şuţeşti şi ocupă poziţia a treia a podiumului şi tot cu 2-1 a câştigat în deplasare la Găiseanca şi Victoria Traian, grupare care de asemenea are 6 puncte.
Condusă cu 1-0 la pauză de nou promovata Siretul Vădeni, graţie golului înscris de Munteanu (min. 16), Fortino Ianca a reuşit o repriză secundă foarte bună şi a întors rezultatul în favoarea ei. Bratosin a restabilit egalitatea în minutul 69, iar cu opt minute înainte de finalul partidei Mâţă a marcat pentru 2-1, consfinţind primul succes din campionat al echipei patronate de Fănel Băluţă.