Victoria Cazasu a câştigat cu 3-2 returul cu Juventus Toflea

Sâmbătă după-amiază, pe Stadionul Municipal din Tecuci, Victoria Cazasu s-a impus cu 3-2 în partida retur cu Juventus Toflea, din prima fază a Campionatului Naţional rezervat juniorilor A1 şi s-a calificat pentru turneul semifinal.
Jocul nu a început însă sub cele mai bune auspicii pentru juniorii din Cazasu, pentru că Juventus a marcat din penalty şi a preluat conducerea pe tabela de marcaj.
Oaspeţii au crezut, însă, în şansa lor şi până la pauză au reuşit să restabilească egalitatea prin Paul Vişan.
Pauza a fost un sfetnic bun pentru echipa pregătită de Iulian Voicu. Victoria Cazasu a început foarte bine partea secundă a partidei şi au trecut în avantaj după ce Paul Vişan a realizat "dubla". A urmat apoi un gol superb al lui Florentin Luchian şI Victoria Cazasu avea deja asigurată accederea în faza următoare a competiţiei, prima realizare de acest gen a unei formaţii din judeţul Brăila după o perioadă de cinci ani.
Cu câteva minute înainte de finalul partidei, Juventus Toflea a redus din diferenţă, însă nu a mai avut forţa să scoată o remiză în faţa unei formaţii oaspete foarte bine organizate în teren.

Victoria Cazasu: Tudorel Pârlog - Mihăiţă Frone, Ioan Bănică, Răzvan Moroianu, Ionuţ Roman - Adonis Munteanu, Teodor Purcăreaţă, Florentin Luchian, Paul Vişan - Marin Bolozan, Ionuţ Banciu.
Au mai jucat Daniel Vasile, Alexandru Vâlvoiu şi Bogdan Popârlan.