Stelian Nicoliţă a deschis scorul, dar lidera a câştigat cu 4-1

Cu toate că scorul lasă să se vadă că echipa gazdă a făcut legea în teren, în realitate lucrurile nu au stat chiar aşa. Conpet a lăsat o impresie bună pe terenul liderei seriei a doua, într-o partidă la care a asistat şi Gică Hagi.
Meciul a început furtunos, Stelian Nicoliţă a ratat prima ocazie a partidei în minutul 2, gazdele au ripostat şi au trimis o dată mingea în bara porţii apărate de Tudor. Elevii lui Darie au jucat dezinvolt şi, în minutul 12, în urma unei acţiuni rapide de atac au deschis scorul. Viorel Gheorghe a pătruns în careul advers, l-a driblat pe Botaş apoi a pasat în faţa porţii, iar Stelian Nicoliţă a marcat. Bucuria oaspeţilor a durat doar opt minute, Preda a gafat, iar Voicu a restabilit egalitatea. Conpet a irosit apoi prin Alin Radu şansa de a prelua conducerea, în schimb gazdele au punctat prin Stan şi FC Voluntari a trecut în avantaj.
În repriza a doua gazdele au profitat în două rânduri de erorile din defensiva oaspeţilor, au punctat prin Dinu Todoran şi Voicu şi s-au impus cu 4-1. La 3-1 Conpet ar fi putut înscrie însă mingea şutată de Niţă a fost parată de Botaş. În ultimele 20 de minute, Alin Radu, Vârlan, Crăciun şi Niţă au trecut, la rândul lor, pe lângă gol.
"Jocul a fost echilibrat în prima repriză însă în partea a doua noi am ieşit greşit la ofsaid şi oaspeţii au punctat de două ori. Am jucat fără trei titulari, Balaban şi Marcel Gheorghe accidentaţi, Ilie suspendat, dar chiar şi aşa, după cum s-a jucat, scorul nu reflectă realitatea din teren", a declarat la final Vasile Darie.
Conpet Cireşu: Tudor - Dumitraşcu, Preda, Stănciulescu, Costache - Vârlan (min. 65: Grozea), Bogoş (min. 46: Niţă), Crăciun - V. Gheorghe, S. Nicoliţă, Radu (min. 80: Cireaşă).