Star s Brăila şi Gloria Movila Miresii sunt lidere la finalul turului

Ultima rundă a turului nu a fost lipsită de surprize. Cea mai mare dintre ele s-a consemnat la Gropeni, acolo unde Dunărea din localitate, o formaţie din coada clasamentului, a câştigat cu 3-2 partida cu a doua clasată, Dunărea Tichileşti. Gazdele au condus de două ori graţie reuşitelor lui Mălureanu (min. 8) şi Novac (min. 52), însă de fiecare dată oaspeţii au restabilit egalitatea prin Mazilu (min. 12), respectiv Toader (min. 70). Când nimeni nu se mai aştepta la o nouă răsturnare de scor, în primul minut de prelungire a reprizei secunde, Burghelea a marcat golul de trei puncte pentru Dunărea Gropeni.
Star s a câştigat cu 7-1 partida cu Şoimii Unirea şi s-a distanţat la şapte puncte de a doua clasată. Partida Spicul Zăvoaia - Voinţa Bărăganu s-a încheiat la egalitate, 3-3, însă pentru că oaspeţii au folosit un jucător cu patru cartonaşe galbene, Spicul Zăvoaia a câştigat partida la "masa verde". În seria a doua, Vulturul Horia a fost la un pas de a-i administra liderei Gloria Movila Miresii prima înfrângere. Graţie golurilor marcate de Mihai Hrincă şi Viorel Ciucaşu, Vulturul Horia a condus cu 2-0 la pauză la Movila Miresii. În repriza a doua, gazdele au alergat după egalare, Munteanu (min. 58) a redus din diferenţă, iar cu 11 minute înainte de finalul partidei Marian Panţuru a înscris golul egalizator. O partidă la fel de disputată a avut loc la Deduleşti, între Victoria din localitate, formaţie susţinută de pe margine de mulţi spectatori, dar şi de o mică galerie dotată cu tobe, şi Voinţa Făurei Sat. Oaspeţii au deschis scorul încă din minutul 6, iar gazdele au reuşit să egaleze cu trei minute înainte de finalul partidei.

Dunărea Gropeni - Dunărea Tichileşti 3-2
Clasament: 1. Star s Brăila - 37 puncte, 2. Dunărea Tichileşti - 30 puncte, 3. Voinţa Bărăganul - 24 puncte.

Unirea - Grădiştea a stat
Clasament: 1. Gloria Movila Miresii - 29 puncte, 2. FC Urleasca - 28 puncte, 3. Voinţa Şuţeşti - 24 puncte.