Sportul Chiscani a pierdut cu 6-3 partida cu SC Popeşti Leordeni

• gafele din apărarea gazdelor şi ziua slabă a portarului au fost speculate de atacanţii echipei vizitatoare

Fără să poată beneficia de aportul titularilor din apărare, Dobrin accidentat, Preda plecat în voiaj de nuntă, Mădălin Pascu nerefăcut complet după accidentarea gravă la cap suferită în finalul partidei de la Modelu şi cu un portar în zi slabă, Sportul Chiscani a fost o pradă uşoară pentru SC Popeşti Leordeni.

Moldoveanu a avut şansa de a deschide scorul în minutul 4 dar a întârziat momentul şutului şi a trimis mingea pe lângă poartă.

În minutul 12, cei de la Popeşti Leordeni au deschis scorul prin Constantinescu. Putea fi 2-0 în minutul 14 dar Neaţă şi-a trecut în cont ratarea meciului. Oaspeţii şi-au dublat avantajul în minutul 19, când Lucian Neaţă a şutat de la 25 de metri sub transversală. Lalciu (min. 26) a dus scorul la 3-0, iar Lucian Neaţă a realizat “dubla” în minutul 32 şi echipa vizitatoare conducea deja cu 4-0, la ambele goluri, pe lângă apărătorii centrali, a mai gafat şi portarul Strechie.

În minutul 36, Sportul Chiscani a redus din diferenţă prin Alin Radu, iar formaţia gazdă mai putea înscrie de două ori dar la centrarea lui Moldoveanu (min. 39), Zaharia a luftat din 6 metri, iar la ultima fază a primei reprize Alin Radu a trimis mingea, cu capul, în transversală.

Formaţia pregătită de Adrian Baldovin a avut din nou şansa de a reduce din diferenţă în minutul 49 dar, cu toate că s-a aflat într-o poziţie foarte bună, Alin Radu a trimis mingea pe lângă poartă.

SC Popeşti Leordeni a mai înscris de două ori, în minutul 54, prin Lucian Neaţu şi în minutul 63, prin Dinu Viorel şi, la 6-1, partida era deja jucată.

Cu toate că din minutul 73 a rămas în inferioritate numerică, Moldoveanu fiind eliminat după ce a văzut cel de-al doilea cartonaş galben, Sportul Chiscani a mai reuşit să înscrie de două ori prin Adamache (min. 83) şi Iordache (min. 93), iar partida s-a încheiat cu scorul de 6-3 în favoarea echipei SC Popeşti Leordeni.