Sportul Chiscani a câştigat cu 4-2 derby-ul cu Dacia Unirea II Brăila

Conform aşteptărilor, meciul de la Chiscani s-a ridicat la statutul unui derby. S-a jucat un fotbal de calitate, cu multe situaţii de paortă de o parte şi de alta dar şi cu multe goluri. Vali Durbacă a deschis scorul în minutul 3, însă după numai trei minute Marius Moroianu a restabilit egalitatea. Gazdele au forţat desprinderea şi au reuşit-o în minutul 37, după reuşita lui Liviu Boariu.
În repriza a doua, în minutul 64, Vali Durbacă a dus scorul la 3-1, Liviu Boariu a marcat pentru 4-1 în minutul 75 şi partida era jucată. Sorin Techiu şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor în cel de-al doilea minut de prelungire al reprizei a doua şi a stabilit scorul final al partidei, 4-2 pentru Sportul Chiscani.
O partidă echilibrată s-a derulat la Plopu între Voinţa şi Viitorul Însurăţei, câştig de cauză, la limită, având gruparea vizitatoare. Ionuţ Şerbănescu a marcat golul de trei puncte pentru Pandurii Tudor Vladimirescu în partida cu Gloria Movila Miresii. Iar în urma acestei victorii "Pandurii" din Tudor Vladimirescu au revenit în fruntea calasamentului Ligii a IV-a. Scorul etapei, 11-0, a fost realizat de Victoria Traian în disputa de pe teren propriu cu nou promovata Voinţa Şuţeşti. Stoian a marcat primele două goluri pentru gazde, iar până la pauză au mai înscris Ciocan, Postolea, Barbu şi Paul Olmazu. În repriza a doua, pe lista marcatorilor de la învingători şi-au mai trecut numele Ionuţ Caţaros şi Leu, cu câte două reuşite fiecare, şi din nou Ciocan.