Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Rezultate complete inregistrate in preliminariile Euro-2008

Rezultate complete inregistrate in partidele disputate, simbata, in preliminariile Campionatului European din 2008, din Austria si Elvetia:
Grupa A
Azerbaidjan - Portugalia 0-2
Au marcat: Alves '12, Almeida '45a1
Armenia - Serbia 0-0
- Mijlocasul Artavazd Karamyan a fost integralist in reprezentativa Armeniei.
Polonia - Kazahstan 3-1
Au marcat: Smolarek '55, '64, '65 / Byakov '20
Belgia - Finlanda 0-0
Clasament: 1. Polonia - 24 puncte (12 jocuri), 2. Portugalia - 20 p (11 j), 3. Finlanda - 20 p (12 j), 4. Serbia - 17 p (11 j), 5. Belgia - 12 p (11 j), 6. Armenia - 9 p (9 j), 7. Kazahstan - 7 p (11 j), 8. Azerbaidjan - 5 p (9 j).
Grupa B
Insulele Feroe - Franta 0-6
Au marcat: Anelka '7, Henry '8, Benzema '49, '79, Rothen '64, Ben Arfa '90a4
Scotia - Ucraina 3-1
Au marcat: Miller '4, McCulloch '10, McFadden '68 / Sevcenko '24
Italia - Georgia 2-0
Au marcat: Pirlo '44, Grosso '84
Clasament: 1. Scotia - 24 puncte (10 jocuri), 2. Italia - 23 p (10 j), 3. Franta - 22 p (10 j), 4. Ucraina - 13 p (9 j), 5. Lituania - 10 p (9 j), 6. Georgia - 7 p (10 j), 7. Insulele Feroe - 0 p (10 j).
Grupa C
Republica Moldova - Turcia 1-1
Au marcat: V. Frunza '11 / Karan '63
- Moldoveanul Viorel Frunza (Ceahlaul Piatra Neamt) a fost inlocuit in minutul 86, iar coechipierul sau Denis Zmeu (FC Vaslui) a fost schimbat in minutul 67.
Ungaria - Malta 2-0
Au marcat: Feczesin '34, Tozser '77
Grecia - Bosnia 3-2
Au marcat: Haristeas '10, Gekas '57, Liberopoulos '73 / Hrgovici '54, Ibisevici '90.
- Portarul Adnan Guso (Pandurii Tirgu Jiu) a fost integralist in poarta Bosniei.
Clasament: 1. Grecia - 22 p (9 jocuri), 2. Turcia - 18 p (9 j), 3. Norvegia - 17 p (9 j), 4. Bosnia - 13 p (10 j), 5. Ungaria - 12 p (10 j), 6. Moldava - 6 p (10 j), 7. Malta - 5 p (9 j).
Grupa D
Irlanda - Germania 0-0
Cipru - Tara Galilor 3-1
Au marcat: Okkas '59, '68, Charalambides '79 / Collins '21
Slovacia - San Marino 7-0
Au marcat: Amsici '25, Sestak '32, '57, Sapara '37, Skrtel '51, Holosko '54, Durica '76 (penalti)
Clasament: 1. Germania - 23 puncte (9 jocuri - calificata), 2. Cehia - 20 p (9 j), 3. Irlanda - 15 p (10 j), 4. Slovacia - 13 p (10 j), 5. Cipru - 13 p (9 j), 6. Tara Galilor - 10 p (9 j), 7. San Marino - 0 p (10 j).
Grupa E
Anglia - Estonia 3-0
Au marcat: Wright-Phillips '11, Rooney '32, Rahn '34 (autogol)
Croatia - Israel 1-0
A marcat: Da Silva '52
Clasament: 1. Croatia - 26 puncte (10 jocuri), 2. Anglia - 23 p (10 j), 3. Rusia - 18 p (9 j), 4. Israel - 17 p(10 j), 5. Macedonia - 8 p (9 j), 6. Estonia - 4 p (11 j), 7. Andorra - 0 p (9 j).
Grupa F
Danemarca - Spania 1-3
Au marcat: Tomasson '88 / Tamudo '14, Sergio Ramos '40, Riera '89
Liechtenstein - Suedia 0-3
Au marcat: Ljungberg '19, Wilhelmsson '29, A. Svensson '56
Islanda - Letonia 2-4
Au marcat: Klava '27, Laizans '31 si Verpakovskis '37, '46 / Gudjohnsen '4, '52
Clasament: 1. Suedia - 22 puncte (9 jocuri), 2. Spania - 22 p (10 j), 3. Irlanda de Nord - 16 p (9 j), 4. Danemarca - 14 p (9 j), 5. Letonia - 9 p (9 j), 6. Islanda - 8 p (10 j), 7. Liechtenstein - 4 p (10 j).
Grupa G
Romania - Olanda 1-0
A marcat: D. Goian '71
Belarus - Luxemburg 0-1
A marcat: Leweck '90a5
Slovenia - Albania 0-0
- La gazde, Dejan Rusici (Poli Timisoara) a fost rezerva.
Clasament: 1. Romania - 23 de puncte (9 j), 2. Olanda - 20 p (9 j), 3. Bulgaria - 18 p (9 j), 4. Slovenia - 11 p (10 j), 5. Albania - 10 p (9 j), 6. Belarus - 7 p (10 j), 7. Luxemburg 3 p (10 j)




Categorie articol: 

Comentarii