Reprezentanții Ministerului de Interne, specialiști la minifotbal

• echipa IPA Regiunea 1 Brăila a câștigat ediția a XII-a a turneului de minifotbal “Cupa Aradul” și s-a clasat pe locul al treilea la “Cupa Lotus”, ediția a XVIII-a

În perioada 15-18 iunie 2023, în stațiunea Moneasa, a avut loc cea de-a XII-a ediție a tradiționalului turneu de minifotbal “Cupa Aradul”, secțiunea plus 45 de ani, competiție organizată de IPA Regiunea 4 Arad.

La acest turneu a participat și echipa IPA Regiunea 1 Brăila, formată din membri ai structurilor Ministerului de Interne din județul Brăila.

La finalul competiției, reprezentanta județului Brăila s-a clasat pe primul loc, după ce a trecut de echipele IPA 3 Bihor, IPA 4 Arad, IPA Gorj, IPA 5 Bihor, ANAF Arad și Academica București.

De asemenea, reprezentanta județului Brăila, IPA Regiunea 1 Brăila, a ocupat locul al treilea la competiția de minifotbal “Cupa Lotus”, ediția a XVIII-a, secțiunea plus 35 ani, organizată în perioada 18-21 mai 2023, în stațiunea Băile Felix, de IPA Regiunea 3 Bihor.