Oaspeţii au pierdut ultimul amical din cauza unor greşeli personale

Oaspeţii au pierdut din cauza a două greşeli personale ale fundaşilor. La primul gol a gafat Naghi, la al doilea, jucătorului menţionat i s-au mai adăugat Ghiţulescu şi Postolea.

La 0-0 Viitorul a ratat însă două situaţii bune de a deschide scorul prin Mândroasa şi Ilie, ultimul trimiţând mingea cu capul, exact în braţele portarului gălăţean, după o centrare foarte bună a lui Drăgoi şi tot Ilie a irosit şansa de a reduce din scor cu câteva minute înainte de finalul amicalului.

"Pe ansamblu sunt mulţumit de jocul echipei, din păcate însă, unii dintre jucători încă nu au făcut saltul în eşalonul în care vom evolua în acest sezon şi cu toate că au valoare, nu se concentrează la fel pe tot parcursul meciului", a declarat la finalul partidei Adrian Baldovin.

Viitorul: Dimache - Boariu, Naghi, Moroianu, Ghiţulescu - Ilie, Purică, Cotigă, Percă - Drăgoi, Crăciun.

În repriza a doua au mai evoluat Postolea, Hrincă, Grozea, Ghiviciu, Bratosin şi Stanciu.