Meciuri cu răsturnări de scor la Găiseanca şi Chiscani

Sâmbăta trecută, în Liga a IV-a s-au înregistrat două victorii ale echipelor gazdă, două ale formaţiilor vizitatoare şi o remiză la Ianca în derby-ul dintre Viitorul şi Pandurii Tudor Vladimirescu. Lidera, ACS Viitorul Însurăţei, a câştigat la "masa verde" partida cu Viitorul Galbenu pentru că echipa vizitatoare s-a retras din campionat.
Derby-ul de pe stadionul "Ştefan Vrăbioru" s-a încheiat nedecis, 1-1, însă trebuie menţionat faptul că echipa antrenată de Viorel Ciucaşu, conform numărului de ocazii, ar fi trebuit să se impună la scor în faţa celei pregătite de Viorel Cosma.
Cel mai spectaculos meci a fost cel de la Găiseanca, unde gazdele au condus cu 3-0 în minutul 33, dar în final au pierdut la scor, 3-7, disputa cu Victoria Cazasu, golgeterul meciului fiind jucătorul oaspeţilor, Daniel Grigore, care a reuşit un hat trick în doar 24 de minute. Şi partida de la Chiscani a fost una la fel de disputată, cu toate că s-au marcat mai puţine goluri. Oaspeţii au condus cu 1-0 la pauză graţie golului marcat de Ionel Gatiu, iar egalarea s-a produs abia în minutul 78, după golul înscris de Mitrea. Gazdele au reuşit să obţină victoria abia în cel de-al doilea minut de prelungire al părţii a doua, Drăguş fiind autorul golului de trei puncte.
CS Făurei s-a impus fără probleme pe teren propriu în disputa cu Victoria Old Boys Însurăţei, la fel şi Victoria Traian în deplasarea de la Avântul Mircea Vodă.
După 19 etape, pe primul loc se află ACS Viitorul Însurăţei cu 57 de puncte, pe poziţia a doua Victoria Traian cu 43 de puncte, iar pe a treia, Pandurii Tudor Vladimirescu cu 40 de puncte.