Juniorii B de la CF Brăila la al treilea succes consecutiv

Duminică, în ultima etapă a Campionatului Naţional de fotbal rezervat juniorilor B, CF Brăila a câştigat cu 2-1 partida susţinută în deplasare la Săgeata Năvodari. După o primă repriză cu trei mari ocazii de gol de partea brăilenilor, ratate de Gologan (min. 20), Iordache (min. 25) şi Stângaciu (min. 32) tabela de marcaj a rămas intactă. La începutul reprizei a doua gazdele au trecut în avantaj, însă imediat după primirea golului elevii lui Ionel Drăgoi au preluat iniţiativa şi au restabilit egalitatea în minutul 52, prin Iordache. CF Brăila a continuat să alerge după victorie şi a reuşit să o obţină graţie reuşitei lui Stângaciu (min. 66).
"Am bifat al treilea succes consecutiv, dar scorul trebuia să fie unul mult mai categoric, oricum abordăm cu un moral bun turneul play out, unde vrem o clasare pe locul al şaptelea", a declarat Ionel Drăgoi.
La juniori A, Săgeata Năvodari a câştigat cu 3-1 partida cu CF Brăila, iar formaţia pregătită de Ionel Baldovin a încheiat competiţia din acest an pe ultimul loc în grupă.
Echipa de juniori B a evoluat în următoarea alcătuire: Şerbu - Mihalache, Stan, Moroianu, Panait - Gavrilă, Ioan, Vişan, Stângaciu - Iordache, Gologan. Au mai evoluat Ceapă, Gomolea şi Milea.