Echipa lui Bănel Nicoliţă a câştigat la scor, 6-1, la Victoria Cazasu

CS Făurei s-a impus la scor, 6-1, în prima deplasare din acest tur de campionat, la Victoria Cazasu. La derby-ul de la Cazasu tribuna stadionului a fost arhiplină iar peste 200 de iubitori ai sportului rege au urmărit acest joc de pe marginea terenului, majoritatea fiind curioşi să vadă la lucru echipa lui Bănel Nicoliţă, iar CS Făurei a lăsat o impresie foarte frumoasă prin jocul prestat. Ciurea a irosit prima ocazie de gol a partidei apoi în replică, Victoria Cazasu a ratat o uriaşă ocazie de gol prin Neguţu Cazan care nu a reuşit să trimită mingea în poarta părăsită de Goicea în minutul 8. Matei şi-a trecut şi el numele pe lista ratărilor de la gazde apoi treptat jocul a început să fie controlat de oaspeţi astfel că în minutul 19 Vlad Omer a înscris primul gol pentru CS Făurei. După doar zece minute, cu un eurogol, Chirică a dublat avantajul formaţiei manageriate de Bănel Nicoliţă. După primele 45 de minute putea fi 3-0 pentru CS Făurei, dar mingea şutată, din întoarcere, de Vlad Omer a fost reţinută de Vasile. Şi gazdele au avut o uriaşă şansă de gol la ultima fază a primei reprize însă Banciu a trimis mingea în transversala porţii lui Goicea. Repriza a doua a fost la discreţia oaspeţilor iar CS Făurei, coordonată de pe margine de fostul internaţional, Bănel Nicoliţă, a mai înscris de patru ori. Stelian Nicoliţă a ţinut cont de sfatul pe care i l-a dat la pauză fratele lui şi a realizat hat trick-ul iar cel de-al patrulea gol al oaspeţilor a fost semnat de Vlad Omer. Golul de onoare al gazdelor a fost înscris Pavelescu în minutul 51. Partida a fost ireproşabil arbitrată la centru de Ionel Ivan, la fel de sigură a fost şi prestaţia asistenţilor Dragoş Mocanu şi Marius Vâlcu.

Victoria Cazasu: Vasile - Bratosin, Cotigă, S. Ion, Popescu - N. Cazan, V. Tănase, Piaşu, Pavelescu - Matei, Banciu.
Rezerve: Drăgan, Bolozan, Licitonschi, Luchian, Dinu.
CS Făurei: Goicea - Grozea, Poteraşu, Gheţu, Ciurea - Mâţă, Chirică, Vlad Omer - Bardaş, Pungă, S. Nicoliţă.
Rezerve: Baltag, Colgiu, G. Cloşcă, baciu, Crângău, S. Crăciun, Z. Bulancea.