A doua victorie pentru elevii lui Ionel Vioreanu

Viitorul Însurăţei a fost echipa care a atacat mai mult, care a fost superioară la capitolul posesie a mingei, însă de data aceasta atacanţii au rămas corigenţi, golurile fiind marcate de un mijlocaş şi de un jucător al oaspeţilor.
Gazdele au irosit o primă ocazie încă din minutul 5, când Lupaşcu, de la marginea careului mic, a trimis mingea peste transversala porţii adverse. Baicu (min. 12) a şutat dintr-o poziţie centrală pe lângă poartă şi tot el a irosit o altă oportunitate de a marca câteva minute mai târziu după un şut înşelător al lui Costache şi o intervenţie mai puţin inspirată a portarului constănţean.
Scorul primei reprize a fost stabilit de Gigel Costache, în minutul 25, moment al partidei în care mijlocaşul gazdelor a obţinut un penalty şi tot el l-a transformat aducându-şi formaţia în avantaj.
În repriza a doua tot gazdele au fost cele care s-au jucat cu ocaziile, primul a fost Marius Coman care, singur la 3 m de poartă a reluat mingea, cu capul, peste transversală, Dobre (min.78) a şutat în plasa laterală şi nici noul intrat, Merloi nu a fost mai inspirat în minutul 80. Ultima ocazie a partidei a fost irosită de Gigel Costache. El a pătruns la fel ca la faza obţinerii loviturii de pedeapsă, însă de data aceasta a încercat un şut dintr-un unghi dificil şi mingea a ocolit poarta.
Rezultatul final al partidei, 2-0 pentru Viitorul Însurăţei, a fost stabilit însă de autogolul lui Fetescu în minutul 55, după o fază prelungită de atac a gazdelor şi astfel gruparea din Însurăţei începe să spere că va evada din zona retrogradării până la finalul turului.

Viitorul Însurăţei: Tudor - Alexandru, Cheleş, Paraschiv, A. Coman - Lupaşcu, Vioreanu, Muşat, Costache - M. Coman, Baicu.
În repriza a doua la gazde au mai evoluat Dobre, Merloi, Mitrea şi Olmazu.