Etapă intermediară în Liga a II-a

Dacia Unirea joacă astăzi, de la ora 15.30, la Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

• meciul este televizat de Digisport

Astăzi, de la ora 15.30, în etapa a 36-a a Ligii a II-a, în direct la Digisport, Dacia Unirea va evolua în deplasare la Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, formaţie aflată pe locul al treilea, care are şanse mari să promoveze în prima ligă la finalul acestui sezon. Echipa gazdă  revine pe propriul teren după o victorie categorică în deplasare, 4-2, la Foresta Suceava, Dacia Unirea după un eşec usturător, 1-5, pe teren propriu, în disputa cu CS Afumaţi. Însă, cu primele clasate, jucătorii echipei brăilene au avut prestaţii foarte bune, iar rezultatele au fost pe măsură. Cu toate că se confruntă cu mari restanţe financiare, fotbaliştii brăileni s-au pregătit foarte bine înaintea acestui joc şi vor să obţină un rezulat pozitiv.

În tur, pe 19 noiembrie 2016, pe Municipal, echipa gazdă de astăzi, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, a câştigat cu 1-0, golul de trei puncte fiind marcat de Hadnagy, în minutul 76. Cu şase minute înainte de finalul partidei, Muscă a irosit o uriaşă ocazie de a restabili egalitatea.