Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSO Ianca poate deveni lidera daca va cistiga meciul cu SC Adevarat

La finalul acestei etape se poate produce o rasturnare de situatii la virful ierarhiei campionatului Ligii a IV-a.
Daca va reusi sa invinga pe teren propriu pe SC Adevarat echipa patronata de Mircea Mircescu, CSO Ianca poate deveni pentru prima data lidera in acest sezon.
Pentru ca nu are adversara in aceasta runda, formatia care se afla in acest moment pe primul loc, Eldomir Viziru poate ajunge pe pozitia a treia daca Victoria Traian va reusi sa-si valorifice avantajul propriului teren in jocul cu FC Urleasca. Formatia din Traian are insa o sarcina destul de dificila deoarece adversara ei este echipa care, la mijlocul acestei saptamini, a eliminat din Cupa Romaniei pe CSO Ianca.
Cu exceptia partidei de la Visani, unde favorita la victorie este Avintul Ciresu, in celelalte meciuri ale rundei gazdele pornesc cu prima sansa la obtinerea punctelor puse in joc.

Etapa a 23-a programeaza meciurile:
CS Faurei - Viitorul Ianca
Victoria Traian - FC Urleasca
Vointa Gaiseanca - Victoria Dedulesti
CSO Ianca - SC Adevarat
Victoria Cazasu - Comagrim Dudesti
Vointa Visani - Avintul Ciresu
Eldomir Viziru sta.

Clasamentul la zi:
1 Eldomir Viziru 21 15 3 3 68-13 48
2 CSO Ianca 20 15 1 4 56-19 46
3 Victoria Traian 20 14 4 2 51-22 46
4 Viitorul Ianca 20 12 3 5 45-20 39
5 CS Faurei 20 10 6 4 58-31 36
6 FC Urleasca 20 11 3 6 37-26 36
7 Avintul Ciresu 20 8 3 9 50-39 27
8 SC Adevarat 21 7 4 10 35-43 25
9 Victoria Cazasu 21 5 8 8 25-33 23
10 Victoria Dedulesti 20 6 3 11 26-41 21
11 Vointa Gaiseanca 20 4 3 13 17-57 15
12 Vointa Visani 20 2 3 15 25-61 9
13 Comagrim Dudesti 21 0 2 19 15-103 2

Tot astazi se disputa trei partide din Campionatul judetean si anume:
Dacia Bertesti - Dunarea Tichilesti
Tractorul Viziru - Vointa Baraganu
Vointa Plopu - Vointa Sutesti

Celelalte meciuri din Campionatul Judetean se deruleaza duminica, dupa urmatorul program:
Seria I
Spicul Rimnicelu - FC Steaua Braila
Recolta Tufesti - Infratirea Gemenele
Stanriz Stancuta - Soimii Unirea
Rompas Vadeni - Avintul Chiscani
Unirea Maxineni - Pandurii Tudor Vladimirescu
Romgal Romanu - Unirea Tricolor Scortaru Vechi
Seria a II-a
Steaua Perisoru - Spicul Zavoaia
AS Bordei Verde - Petrolul Ulmu
Recolta Ciocile - Viitorul Galbenu
AS Jirlau - Steaua Satuc
Vointa Faurei Sat - Unirea Gradistea




Categorie articol: 

Comentarii