Conpet a remizat, 3-3, cu Rapid Feteşti şi în returul de la Însurăţei

Într-o formulă apropiată de cea care o va reprezenta Conpet în viitoarea ediţie de campionat, Stoica - Coman, Preda, Stănciulescu, Cotigă - Mâţă, V. Gheorghe, Dima - Crăciun, Durbacă, Radu, formaţia din Cireşu a a condus cu 1-0 la pauză după o repriză pe care a controlat-o în totalitate.
Prima ocazie a elevilor lui Darie şi Ivan s-a derulat în minutul 10, dar Mâţă, după un un-doi cu Dima a şutat pe lângă poartă. După doar cinci minute gazdele au obţinut o lovitură liberă, Dima a centrat perfect pentru reluarea, cu capul, a lui Cotigă şi Conpet a deschis scorul.
A urmat o acţiune personală spectaculoasă a lui Vali Durbacă dar mingea şutată de el a lovit transversala porţii adverse.
Ultima situaţie de gol a primei reprize a fost irosită de Alin Radu care nu a putut să marcheze după o centrare a lui Dima.

O repriză cu răsturnări de situaţii

La trei minute de la reluare, Andrei Crăciun a marcat pentru 2-0 după o pasă a lui Mâţă şi se profila o victorie la scor a formaţiei din Cireşu.
Au urmat însă zece minute în care Rapid Feteşti a profitat de relaxarea gazdelor şi a întors scorul în favoarea sa.
Condusă cu 3-2, Conpet a reluat atacurile la poarta adversă şi după câteva ratări a reuşit să restabilească egalitatea în urma golului marcat de Dima.
În această repriză la Conpet au mai evoluat Popovici, Grozea, Ghizman, Vârlan, Cireaşă, Pavel şi Ţugui.
"Faptul că am ratat mult este explicabil, nu am făcut antrenamente pentru finalizare dar este foarte bine că am ajuns de multe ori în careul advers şi am pus în pericol poarta", a declarat la finalul amicalului Vasile Darie.