CF Brăila şi lidera seriei întâi, FC Clinceni, se întâlnesc sâmbătă pe Municipal

Sâmbătă, în etapa a 15-a a Ligii a II-a, CF Brăila primeşte pe Municipal vizita primei clasate, FC Clinceni. Un meci în care brăilenii pornesc cu şansa a doua.
"Sper să facem un joc bun pentru moral. Plecăm din start cu şansa a doua, dar nu avem nimic de pierdut, eu sper să mai acumulăm puncte. Este greu de crezut că vom mai prinde turneul play off, ar însemna să câştigăm toate meciurile până la finalul campionatului, de aceea ne vom îndrepta atenţia spre meciurile cu echipele pe care le vom întâlni în play out. Ca să ne menţinem în acest eşalon", a declarat Alin Pânzaru.
În tur, CF Brăila a remizat, 3-3, la Clinceni realizând surpriza etapei. Brăilenii au condus cu 2-0 în minutul 19, după golurile realizate de Neagoe şi Bosoi, dar până la pauză FC Clinceni a reuşit să egaleze graţie reuşitelor lui Viţelaru şi Artiom Karamyan. În minutul 85 nigerianul Konyeha a marcat şi FC Clinceni părea că se desprinde în câştigătoare, însă la ultima fază a meciului Spiridon a înscris pentru brăileni şi partida s-a încheiat la egalitate.
La meciul de sâmbătă, 23 noiembrie, conducerea clubului a decis ca studenţii şi pensionarii să aibă acces pe Municipal, câte doi pe bilet, în timp ce copii şi reprezentantele sexului frumos să nu plătească la intrarea pe stadion.