Au uitat să câştige

Gazdele au primit gol încă din minutul 9, când Marcaş a centrat din corner şi, nestingherit, Gurguiatu a trimis mingea în bară şi apoi în plasa porţii lui Mitrea. Puţin mai târziu, portarul brăilean a ieşit foarte bine la marginea careului şi a degajat mingea din faţa lui Priescu, iar în minutul 20 Neagu a şutat din unghi, în plasa laterală.

Abia în minutul 25, Chipciu a luat o acţiune pe cont propriu, dar a întârziat momentul şutului şi a fost blocat de apărarea adversă.

Contrar cursului jocului, prima repriză s-a încheiat la egalitate pentru că Alexandru Chipciu a avut din nou o sclipire după o pasă a lui Marius Lupu şi l-a învins pe Borş, min. 39: 1-1.

Pânzaru a marcat ultimul gol al remizei de pe Municipal

Repriza a doua s-a derulat după acelaşi scenariu ca şi prima, însă ea a fost pigmentată mai mult cu momente asemănătoare celor din Campionatul judeţean, în care fotbaliştii celor două echipe s-au întrecut într-un concurs" cine şutează mai sus".

Pânzaru a găsit, totuşi, la câteva minute de la reluare, spaţiul porţii însă experimentatul portar al oaspeţilor, Borş, a înlăturat pericolul, după care oaspeţii si-au reluat acţiunile ofensive şi în minutul 59 au înscris din nou prin Marcaş, după o centrare foarte bună a lui Sorin Bucă.

Dunărea Călăraşi ar fi putut tranşa definitiv partida în favoarea ei dacă Şerban nu se juca cu o imensă ocazie în minutul 73, însă aici şi Mitrea a avut un mare merit că nu s-a marcat.

Cu 11 minute înainte de finalul întâlnirii, Pânzaru a reuşit să strecoare mingea în plasa porţii adverse şi partida s-a încheiat la egalitate.

CF Brăila continuă să alerge după o nouă victorie în acest retur, însă perspectiva apropiată este destul de sumbră, pentru că în runda următoare se va deplasa la Unirea Slobozia, formaţie care vinerea trecută a învins în deplasare cu 4-1 pe Portul Constanţa.

CF Brăila: Mitrea - Drăguş, Olenic, V. Nicolae, Necoară - Bosoi (min. 62: Mândroasa), Pânzaru, Stănciulescu, Ilie (min. 29: Iosofache: min. 89: V. Gheorghe) - Chipciu, Lupu (min. 78: Pascu).