Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Astazi se decide cistigatoarea campionatului

Astazi, in Liga a IV-a de fotbal se deruleaza ultima etapa a turului, cea in urma careia se va decide echipa care va accede la barajul de promovare pentru Liga a III-a.
Cu toate ca meciul este considerat a fi in deplasare, in ultima etapa lidera, CSO Ianca are o sarcina extrem de usoara deoarece va juca in compania concitadinei Viitorul si cu siguranta aceasta nu-i va pune probleme.
Daca va obtine toate punctele in acest joc formatia lui Mircea Mircescu se va pregati de baraj, ultimul examen important din aceasta parte a anului.
Formatia de pe locul secund, Victoria Traian are acelasi numar de puncte ca si lidera si va incerca sa cistige la Viziru insa va fi doar o victorie de palmares deoarece nu are nici o sansa sa depaseasca la puncte pe CSO.
Cea mai echilibrata partida a ultimei etape a returului este cea dintre Avintul Ciresu si CS Faurei, un meci deschis oricarui rezultat, cu toate ca formatia pregatita de Iacob Carst, valoric este superioara.

Etapa a 26-a programeaza meciurile:
Viitorul Ianca - CSO Ianca
Comagrim Dudesti - Vointa Visani
Eldomir Viziru - Victoria Traian
SC Adevarat - Vointa Gaiseanca
Avintul Ciresu - CS Faurei
Victoria Dedulesti - FC Urleasca
Victoria Cazasu sta.

Clasamentul inaintea derularii ultimei etape:
1 CSO Ianca 23 18 1 4 77-20 55
2 Victoria Traian 23 17 4 2 63-23 55
3 Eldomir Viziru 23 15 3 5 70-10 48
4 Viitorul Ianca 23 14 3 6 52-24 45
5 CS Faurei 23 11 7 5 64-35 40
6 FC Urleasca 23 12 4 7 40-33 40
7 Avintul Ciresu 23 9 3 11 55-45 30
8 Victoria Cazasu 24 6 8 10 31-43 26
9 SC Adevarat 23 7 4 12 36-53 25
10 Vointa Gaiseanca 23 7 3 13 15-59 24
11 Victoria Dedulesti 23 6 3 14 28-53 21
12 Vointa Visani 23 4 3 16 33-68 14
13 Comagrim Dudesti 23 0 2 21 18-118 2

Tot astazi, de la ora 18.00, se deruleaza si trei meciuri din cadrul Campionatului judetean de fotbal si anume:
FC Steaua Braila - Unirea Maxineni
Unirea Tricolor Scortaru Vechi - Rompas Vadeni
Unirea Gradistea - AS Bordei Verde

Restul partidelor din Campionatul judetean se desfasoara duminica dupa urmatorul program:
Seria I
Romgal Romanu - Dacia Bertesti
Dunarea Tichilesti - Recolta Tufesti
Pandurii Tudor Vladimirescu - Stanriz Stancuta
Avintul Chiscani - Spicul Rimnicelu
Soimii Unirea - Infratirea Gemenele

Seria a II-a
Vointa Baraganu - AS Jirlau
Vointa Faurei sat - Recolta Ciocile
Viitorul Galbenu - Vointa Plopu
Steaua Satuc - Steaua Perisoru
Spicul Zavoaia - Vointa Sutesti

Vointa Baraganu - AS Jirlau
Vointa Faurei Sat - Recolta Ciocile
Viitorul Galbenu - Vointa Plopu
Steaua Satuc - Steaua Perisoru
Spicul Zavoaia - Vointa Sutesti




Categorie articol: 

Comentarii