În ultima etapă a returului, Conpet a pierdut cu 3-2 partida cu Dunărea Călăraşi

Un minut mai târziu, Dunărea Călăraşi a trecut pe lângă 2-0 şi, cum ocaziile se răzbună, la atacul care a urmat gazdele au egalat graţie unei reuşite spectaculoase ale lui Andrei Crăciun, după o centrare a lui Marcel Gheorghe. Elevii lui Vasile Darie au fost la un pas să preia conducerea în minutul 34, dar portarul Popa a avut o intervenţie salvatoare la şutul din lovitură liberă al lui Bogoş. Formaţia vizitatoare a forţat pe finalul reprizei şi, după ce Şerban a ţintit bara, Ştefan a reuşit să înscrie şi să-şi aducă echipa în avantaj. În ultimul minut de joc, fundaşul stânga Cireaşă a trimis mingea în propria poartă, era deja 3-1 pentru Dunărea şi partida era jucată.
În repriza a doua, s-a jucat pe contre, dar s-a înscris doar un singur gol. În cel de-a treilea minut de prelungire, Stelian Nicoliţă a marcat din penalty şi a stabilit scorul final, 3-2 pentru Dunărea Călăraşi.
Pentru Conpet Cireşu urmează turneul play out unde gruparea pregătită de Vasile Darie are un uşor avantaj faţă de celelalte formaţii.

Conpet Cirşu: Vasilache - Dumitraşcu (min. 68: G. Gheorghe), Preda, Grozea (min. 58: Stanciulescu), Cireaşă - V. Gheorghe, Bogoş (min. 46: Vâârlan), Crăciun - M. Gheorghe (min. 84: Postolache), Radu, S. Nicoliţă.