Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

În seria întâi primele două clasate se "duelează" la Berteşti

Două partide ţin capul de afiş al etapei a 4-a din Liga a V-a, cea de la Berteşti, dintre ocupanta locului al doilea, Dacia Berteşti şi lidera seriei întâi, Tricolorul Lanurile şi cea de pe stadionul "Ştefan Vrăbioru", unde se întâlnesc Viitorul II Ianca, formaţia care deţine şefia seriei a doua şi ocupanta locului al treilea, Viitorul Cireşu. Ambele meciuri se anunţă a fi viu disputate şi cu multe goluri marcate. Nici în celelalte întâlniri nu sunt favorite certe, iar surprizele cu siguranţă că nu vor lipsi.

Etapa a 4-a programează meciurile:
Seria I:
Dunărea Tichileşti - Romgal Romanu
Siretul Vădeni - Înfrăţirea Gemenele
Olimpia Cazasu - Şoimii Unirea
Dacia Berteşti - Tricolorul Lanurile
Tractorul Viziru - Spicul Râmnicelu
Stanriz Stăncuţa - Dunărea Gropeni
FC Tufeşti - Speranţa Măxineni

Clasament:
1 Tricolorul Lanurile 3 3 0 0 14-3 9
2 Dacia Berteşti 3 2 1 0 11-6 7
3 Dunărea Tichileşti 3 2 1 0 12-8 7
4 Olimpia Cazasu 3 2 0 1 8-3 6
5 Stanriz Stăncuţa 3 2 0 1 7-5 6
6 Siretul Vădeni 3 2 0 1 5-4 6
7 Romgal Romanu 3 2 0 1 8-12 6
8 Şoimii Unirea 3 1 0 2 7-7 3
9 FC Tufeşti 3 1 0 2 10-12 3
10 Dunărea Gropeni 3 1 0 2 10-14 3
11 Speranţa Măxineni 3 0 1 2 3-6 1
12 Tractorul Viziru 3 0 1 2 5-10 1
13 Înfrăţirea Gemenele 3 0 1 2 5-10 1
14 Spicul Râmnicelu 3 0 1 2 1-6 1

Seria a II-a:
Comagrim Dudeşti - AS Jirlău
AS Bordei Verde - Avântul Mircea Vodă
Voinţa Bărăganul - Voinţa Găiseanca
Spicul Zăvoaia - Vulturul Horia
Voinţa Făurei Sat - Dinamo Salcia Tudor
Victoria Deduleşti - Viitorul Galbenu
FC Urleasca - Unirea Grădiştea
Viitorul II Ianca - Viitorul Cireşu

Clasament:
1 Viitorul II Ianca 3 2 1 0 11-3 7
2 Vulturul Horia 3 2 1 0 7-2 7
3 Viitorul Cireşu 3 2 1 0 5-2 7
4 Unirea Grădiştea 3 2 0 1 15-6 6
5 Voinţa Găiseanca 3 2 0 1 13-5 6
6 AS Bordei Verde 3 2 0 1 8-6 6
7 Voinţa Făurei Sat 3 1 2 0 7-6 5
8 AS Jirlău 3 1 1 1 11-9 4
9 Spicul Zăvoaia 3 1 1 1 7-10 4
10 FC Urleasca 3 1 0 2 9-9 3
11 Dinamo Salcia Tudor 3 1 0 2 5-8 3
12 Voinţa Bărăganul 3 1 0 2 3-6 3
13 Viitorul Galbenu 3 0 2 1 4-5 2
14 Comagrim Dudeşti 3 0 2 1 5-10 2
15 Avântul Mircea Vodă 3 0 1 2 4-13 1
16 Victoria Deduleşti 3 0 0 3 2-16 0

 




Categorie articol: 

Comentarii