HC Dunărea a bifat al cincilea meci fără înfrângere în deplasare

* handbalistele brăilene au remizat, 23-23, la CSM Bistriţa, după ce la pauză au fost conduse cu 13-9

În etapa a 15-a a Ligii Florilor, HC Dunărea a bifat, sâmbătă, al cincilea joc fără  înfrângere  în deplasare din acest campionat. Handbalistele brăilene au remizat, 23-23, la CSM Bistriţa după un meci în care formaţia gazdă a avut la un moment dat  și cinci goluri avantaj. Condusă la pauză cu 13-9, HC Dunărea, foarte bine coordonată de pe margine de antrenorul Florentin Pera, a egalat la 15-15,  în minutul 41, prin Alina Vătu  și apoi a mers cap la cap cu adversara sa. Cu acest punct formaţia brăileană a urcat pe locul al  șaptelea  în clasament.

“Mă bucur că am  încheiat prin dăruire și ambiţie al cincilea meci fără  înfrângere în deplasare. În condiţiile în care am fost conduși si la 5 goluri, nu am renunţat niciun moment la luptă  și am obţinut un punct pe terenul unei echipe foarte incomode”, ne-a declarat antrenorul Florentin Pera, imediat după meci.

Cu alte detalii revenim în ediţia de luni.