Dacia Unirea obţine o remiză, 1-1, cu Luceafărul Oradea, în prelungirile reprizei a doua

* brăilenii au evoluat în inferioritate numerică * Andrei Pleşa a marcat golul echipei brăilene

Dacia Unirea a avut o evoluţie palidă în partida cu Luceafărul Oradea, dar a încheiat turul campionatului actual cu o remiză, 1-1, pe Municipal, una scoasă, in extremis, în ultimul minut de prelungire al părţii secunde, graţie golului înscris de Andrei Pleşa. Echipa lui Florentin Petre a evoluat în inferioritate numerică, Niţă fiind eliminat direct cu cartonaş roşu în minutul 64.

Luceafărul Oradea a deschis scorul în minutul 73 prin Dulca, acesta a şutat din voleu, de la colţul careului mic, direct în vinclul colţului lung al porţii apărate de Avram. Orădenii s-au jucat cu ocaziile, iar în minutul al treilea de prelungire al părţii secunde, Andrei Pleşa a restabilit egalitatea.

Cu alte informaţii revenim în ediţia de vineri.