Viitorul Insuratei intilneste penultima clasata Phoenix Ulmu

Tinind cont de valoarea lotului, formatia din Insuratei nu are cum sa rateze victoria in partida de astazi cu penultima clasata, Phoenix Ulmu. Incepind de marti, Dan Asandei a condus un program complex de antrenamente in care a pus accentul pe faza de finalizare. Totodata el a incercat sa-i determine pe jucatori sa uite esecul din etapa anterioara si sa abordeze cu seriozitate partida cu Phoenix.
"Jucatorii nostri au ramas datori propriilor spectatori dupa infringerea din etapa trecuta si trebuie sa se revanseze printr-un joc eficient si un scor pe masura in partida cu Phoenix", a declarat Dan Asandei.
Meciul tur desfasurat la Ulmu s-a incheiat la egalitate, 1-1. Gavrila a marcat pentru Phoenix in minutul 70, iar Baicu a egalat sapte minute mai tirziu.
Jocul dintre Viitorul Insuratei si Phoenix Ulmu va fi condus la centru de pitesteanul Catalin Popa ajutat la cele doua linii de asistentii ieseni Adrian Tudorache si Alina Trif. Arbitru de rezerva este Sorin Balaban, iar obsevator FRF Vasile Rogozenco din Constanta.
Petrolul nu poate spera la un rezultat bun la Callatis deoarece, in momentul de fata, are un lot care nu corespunde valoric acestui esalon. Chiar si in tur, cind cit de cit aveau citiva jucatori cu experienta, petrolistii au pierdut cu 1-2, pe teren propriu in fata dobrogenilor. Bandarica a marcat pentru Petrolul inca din minutul 10 insa Callatis a plecat cu toate punctele de la Ianca dupa dubla lui Zgubea.