Victorie la scor pentru brăileni în derby-ul cu gălăţenii la U14

Pauza mare nu a modificat apetitul ofensiv al elevilor lui Mircea Totolici, astfel că brăilenii şi-au adjudecat şi următoarele două sferturi ale partidei cu 12-2 şi respectiv 21-17, un succes pe care baschetbaliştii de la Cuza Sport l-au dedicat sărbătoriţilor din acea zi, Albert Venardi, Dragoş Cristache şi Cătălin Mustaţă.
În urma acestei victorii, CS Cuza Sport şi-a consolidat locul al doilea în grupă, urmând ca pe 3 februarie să se deplasaze la echipa de pe primul loc, Dan Dacian 1 Bucureşti.
"Am făcut un meci foarte bun, în care atu-urile noastre au fost apărarea şi jocul de pase pe contraatac, motiv pentru mine să-i felicit pe toţi cei care au evoluat în teren, iar sărbătoriţilor să le mai spun încă o dată «La mulţi ani!»", a declarat după meci Mircea Totolici.
Punctele formaţiei brăilene au fost realizate de Voiculeţ 18, Stanculea 17, Râşnoveanu 14, Venardi 10, Radu 8, Stoica 4, Trifan 2, Chiscăneanu 2, Bănică 2, Neculcea 2. La gazde au mai evoluat Rădulescu şi Constantin.