Victoria Cazasu este performera etapei a doua din play-off

Partea a doua a campionatului Ligii a IV-a la fotbal din judeţul Brăila continuă cu meciuri la fel de spectaculoase precum cele din sezonul regulat. Performera etapei a doua a turneului play-off a fost Victoria Cazasu grupare condusă cu 2-0 în minutul 82, pe teren propriu, de Victoria Traian. Pentru oaspeţi Ciocan a realizat o "dublă", a reuşit să obţină victoria în doar şase minute. Banciu a redus din diferenţă în minutul 87, iar Alex Cotigă a restabilit egalitatea trei minute mai târziu. În cel de-al doilea minut de prelungire al părţii secunde Vlad Omer a realizat un eurogol, iar Victoria Cazasu a câştigat cu 3-2, acelaşi rezultat fiind consemnat şi în partida tur din sezonul regulat. Lidera, Sportul Chiscani a etalat un joc cu mult peste nivelul eşalonului în care evoluează, a câştigat cu 3-0 derby-ul cu Viitorul Ianca şi a mai făcut un pas spre spre titlul de campioană judeţeană. Duminică, satelitul Daciei Unirea s-a impus cu 9-2 în deplasare la Viitorul Însurăţei, după ce la pauză scorul a fost egal, 2-2, Georgică Oprea a marcat ambele goluri ale gazdelor, iar de la oaspeţi Istrate, Techiu şi Toader au realizat câte o "dublă" fiecare. Celelalte goluri ale învingătorilor au fost realizate de P. Ioan şi G. Gheorghe, de asemenea Dacia Unirea a beneficiat şi de un autogol al lui Roşu. În play-out Voinţa Plopu s-a impus cu 7-0 pe teren propriu în disputa cu Gloria Movila Miresii, în schimb în celelalte două jocuri au câştigat echipele vizitatoare. CS Făurei a învins cu 4-2 la Şuţeşti după ce la pauză scorul a fost egal, 2-2, în schimb la Vişani, echipa gazdă a condus cu 3-2 la pauză, dar în final au câştigat oaspeţii cu 5-3.

Lideră autoritară în play-off rămâne Sportul Chiscani cu 34 de puncte, locul al doilea este deţinut de Victoria Traian 17 puncte (golaveraj: 6-6), iar al treilea de Viitorul Ianca 17 puncte (4-4). În turneul play-out ordinea primelor trei clasate este următoarea: 1 Voinţa Plopu 25 puncte (golaveraj: 14-1), 2 CS Făurei 25 puncte (7-3), 3 Pandurii Tudor Vladimirescu 24 puncte.