Victoria Cazasu a câştigat cu 3-0 meciul tur cu Juventus 2007 Toflea

Duminică după-amiază, pe stadionul din comuna Tudor Vladimirescu, Victoria Cazasu s-a impus cu 3-0 în faţa celor de la Juventus Toflea, în partida tur a Campionatului Naţional al juniorilor A1.
În faţa unui public numeros, printre spectatori fiind şi primarii localităţilor Tudor Vladimirescu şi Cazasu, dar şi preşedintele AJF Brăila, Laurenţiu Vărgatu, formaţia din Cazasu, câştigătoare a campionatului de juniori din Liga a IV-a, a făcut o primă repriză foarte bună şi la pauză conducea cu 2-0, graţie golurilor marcate de Marin Bolozan şi Florentin Luchian.
Bolozan a avut chiar golul de 3-0 în vârful bocancului, însă mingea lobată de el nu l-a depăşit pe portarul advers.
De la gazde, în primul act al disputei s-a remarcat şi portarul Tudorel Pârlog, care a apărat o lovitură de la 11 metri.
Cu toate că a evoluat mult mai prudent în repriza a doua, formaţia pregătită de Iulian Voicu a mai înscris o dată prin Paul Vişan, astfel că Victoria Cazasu a câştigat la scor de forfait meciul cu Juventus şi face un pas mare spre turneul semifinal.
Accederea echipei din Cazasu în penultimul act al Campionatului Naţional al juniorilor A1 se va putea parafa însă după un rezultat pozitiv în meciul retur care va avea loc sâmbătă, pe Stadionul Municipal din Tecuci.

Victoria Cazasu: Tudorel Pârlog - Mihăiţă Frone, Ioan Bănică, Răzvan Moroianu, Ionuţ Roman - Adonis Munteanu, Teodor Purcăreaţă, Florentin Luchian, Paul Vişan - Marin Bolozan, Ionuţ Banciu.
Au mai jucat Daniel Vasile, Alexandru Vâlvoiu, Florin Ioniţă, Eugen Antion, Bogdan Popârlan.