Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Tragerea la sorti pentru preliminariile CE de tineret

Tragerea la sorti pentru preliminariile Campionatului European de tineret 2006-2007, a avut loc, vineri, la Raffles Le Montreux Palace din Elvetia si a fost efectuata de Kobi Kuhn si Marco van Basten, selectionerii nationalelor de seniori ale Elvetiei si Olandei.
Meciuri preliminare sint urmatoarele:
1.Estonia - Tara Galilor
2.Malta - Georgia
3.San Marino - Armenia
4.Liechtenstein - Irlanda de Nord
5.Kazahstan - Moldova
6.Luxemburg - Macedonia
7.Andorra - Islanda
8.Azerbaidjan - Irlanda.
Grupele preliminare:
Grupa A: Norvegia, Bosnia Hertegovina, cistigatoarea meciului 3
Grupa B: Spania, Slovacia, Albania
Grupa C: Serbia Muntenegru, Lituania, cistigatoarea meciului 2
Grupa D: Belgia, Grecia, cistigatoarea meciului 8
Grupa E: Italia, Austria, cistigatoarea meciului 7
Grupa F: Rusia, Ungaria, Finlanda
Grupa G: Portugalia, Polonia, Letonia
Grupa H: Elvetia, Anglia, cistigatoarea meciului 5
Grupa I: Cehia, Belarus, Cipru
Grupa J: Germania, Romania, cistigatoarea meciului 4
Grupa K: Danemarca, Suedia, cistigatoarea meciului 6
Grupa L: Croatia, Ucraina, Bulgaria
Grupa M: Turcia, Israel, cistigatoarea meciului 1
Grupa N: Franta, Slovenia, Scotia.
Meciurile din turul preliminar se vor disputa pina pe 15 iulie, in timp ce partidele din faza grupelor sint programate pe 16 august, 2/3 septembrie si 5/6 septembrie. Ocupanta primului loc in fiecare grupa se va califica in play-off, de unde vor merge la turneul final sapte nationale, care se vor alatura Olandei, tara gazda.




Categorie articol: 

Din cauza unor probleme ce țin de platforma Facebook, secțiunea “Comentarii” de pe platforma noastră online nu este, pentru moment, funcțională. Ne cerem scuze pentru acest incovenient și sperăm că situața va fi rezolvată cât mai curând.

Va puteți exprima opiniile, în continuare, pe pagina Facebook a cotidianului nostru,

https://www.facebook.com/Obiectiv.VoceaBrailei

Like / Share

Comentarii