Rezultate din prima mansa a turului I al Cupei UEFA

Echipa Sahtior Donetk, antrenata de Mircea Lucescu, a invins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, formatia Debrecen, intr-un meci contind pentru prima mansa a turului I al Cupei UEFA.
La Sahtior, jucatorii Razvan Rat si Ciprian Marica au fost titulari, ultimul fiind inlocuit la pauza de Vorobei.
Formatia Metalurg Donetk, cu romanii Daniel Florea si Marian Aliuta pe teren tot meciul, a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputata, in deplasare, in fata echipei elene PAOK Salonic.
Echipa turca Besiktas Istanbul, cu atacantul Daniel Pancu integralist, a fost invinsa, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de formatia suedeza Malmo FF.
Formatia franceza Rennes, antrenata de Ladislau Boloni, a invins, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa spaniola Osasuna Pamplona.
Alte rezultate inregistrate in partidele care s-au disputat, joi, in prima mansa a turului intii al Cupei UEFA:
Krilia Sovietov Samara (Rusia) - AZ'67 Alkmaar (Olanda) 5-3
- La echipa rusa, Florin Soava a fost titular, in timp ce Cosmin Barcauan nu a fost inclus in lotul pentru acest meci.
Brondby IF (Danemarca) - FC Zurich (Elvetia) 2-0
- La FC Zurich, Iulian Filipescu si Mihai Tararache au evoluat pe toata durata partidei si au fost sanctionati cu cite un cartonas galben in minutele 26, respectiv 41.
AJ Auxerre (Franta) - Levski Sofia (Bulgaria) 2-1
GB Anvers (Belgia) - Olympique Marseille (Franta) 0-0
SV Hamburg (Germania) - FC Copenhaga (Danemarca) 1-1
Tromso (Norvegia) - Galatasaray Istanbul (Turcia) 1-0
Grazer AK (Austria) - RC Strasbourg (Franta) 0-2
Hibernian (Scotia) - Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) 0-0
AS Roma (Italia) - Aris Salonic (Grecia) 5-1
- Fundasul echipei italiene, Cristian Chivu, a fost rezerva.
AS Monaco (Franta) - Willem II Tilburg (Olanda) 2-0