Liga Campionilor

AS Roma - Sahtior Donetk, scor 4-0

Echipa AS Roma, la care evolueaza fundasul Cristian Chivu, a invins, marti, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (0-0), formatia ucraineana Sahtior Donetk, antrenata de Mircea Lucescu, in prima etapa a grupei D din Liga Campionilor.
Pentru AS Roma au marcat Taddei '67, Totti '76, De Rossi '79 si Pizzarro '89.
Cristian Chivu a fost integralist la AS Roma. Tot meciul au evoluat si Razvan Rat, si Ciprian Marica, la Sahtior, acesta din urma primind un cartonas galben in minutul 14.
Tot in grupa D, formatia spaniola Valencia a invins, in deplasare, cu scorul de 4-2, echipa greaca Olympiakos Pireu. Pentru Valencia au marcat Morientes, in minutele 34, 39 si 90, si Albiol, in minutul 84. Olympiakos a punctat prin Konstantinou '28 si Castillo '66.

Alte rezultate inregistrate in partidele disputate, marti, in prima etapa a grupelor Ligii Campionilor.