Juventus, Barcelona si Villarreal in sferturile Ligii Campionilor

Echipa Juventus Torino, la care evolueaza Adrian Mutu, s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a invins, marti, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, formatia germana Werder Bremen, in mansa secunda a optimilor de finala ale competitiei.
Golurile echipei italiene au fost marcate de Trezeguet '65 si Emerson '88, in timp ce pentru Bremen a inscris Micoud '13.
Atacantul Adrian Mutu a intrat pe teren in minutul 57, in locul lui Camoranesi.
In tur, Bremen a invins cu scorul de 3-2, insa Juventus s-a calificat mai departe deoarece a inscris mai multe goluri in deplasare.
FC Barcelona s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor, desi a incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat pe teren propriu cu Chelsea Londra.
Golul echipei spaniole a fost reusit de Ronaldinho '78, in timp ce pentru formatia pregatita de Jose Mourinho a inscris Lampard '90A2, din penalti.
In tur, Barcelona a cistigat cu 2-1.
Cea de-a treia echipa care a obtinut calificarea in sferturi este Villarreal, care a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul de pe teren propriu cu Glasgow Rangers (Scotia). Pentru Villarreal a marcat Arruabarrena '49, in timp ce pentru scotieni a inscris Lovenkrands '12.
In tur, scorul a fost 2-2, echipa spaniola obtinind calificarea pentru ca a inscris mai multe goluri in deplasare.
Tragerea la sorti a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor va avea loc vineri.