HC Dunărea egala lui Kuban, 25-25, la Krasnodar

* un rezultat care menține formația pregătită de Neven Hrupec pe primul loc  în grupa D a EHF European League

HC Dunărea merge foarte bine în EHF European League, dovadă rezultatul de egalitate, 25-25, obținut astăzi pe terenul formației Kuban Krasnodar, echipă pregătită de unul dintre cei mai mari antrenori ai Rusiei, Efgenij Trefilov. Echipa brăileană de handbal a avut o prestație foarte bună și a condus ostilitățile  în teren și pe tabelă până în minutul 57. HC Dunărea a avut un avantaj de cinci goluri în prima repriză iar în cea de a doua, a fost, de asemenea, superioară adversarei până în mintul 57. Trupa lui Neven Hrupec merita victoria dar și acest egal este un rezultat bun, care o menține pe primul loc în grupa D a EHF European League.

Cu câte 7 reușite fiecare, Dmitrovic și Kanaval au fost principalele marcatoare ale echipei de la Dunăre, însă toate handbalistele care au făcut această deplasare au avut o contribuție importantă la acest rezultat foarte bun.