Gafa lui Tudor a hotarit soarta partidei

Daca nu ar fi fost gafa din minutul 48 a lui Tudor, formatia din Insuratei ar fi putut pleca de la Bucuresti cu un punct, dar marea greseala a portarului a fost coroborata si cu citeva uriase ratari ale elevilor lui Sandu Minciu, astfel ca stelistii au intrat in posesia tuturor punctelor.
In prima repriza, raportul ocaziilor de gol a fost 2-3, dar la pauza tabela era inca nemodificata.
Chirita a incercat un sut centrare, dar Tudor a reusit in extremis sa respinga mingea cu piciorul, dupa care bucurestenii au fost cei ocrotiti de sansa, deoarece zece minute mai tirziu mingea sutata de Bratosin a lovit bara portii aparate de Vitca.
A urmat cite o ocazie de fiecare parte, mai intii Dobre (min. 18) a sutat prea slab de la marginea careului mic si Vitca a retinut usor mingea, dupa care a venit rindul lui Tudor sa scoata mingea de la radacina barei, dupa un trasor al lui Bicfalvi.
Tanase si din nou Dobre au ratat cu mare seninatate doua ocazii mari de gol pentru formatia vizitatoare in finalul primei reprize.

Atacantii echipei vizitatoare nu au gasit solutii in fata lui Vitca

Soarta partidei s-a decis la trei minute de la reluare, Cristian Iancu a sutat destul de slab, portarul Tudor a intervenit precipitat si a scapat mingea printre picioare in plasa, 1-0.
Dupa primirea golului elevii lui Sandu Minciu au incercat sa se apropie de cit mai multe ori de careul advers si chiar au reusit in patru rinduri insa Vitca a avut tot atitea interventii foarte bune la suturile lui Berceanu (min. 55, 76), Baicu (min. 86) si Bogdan (min. 88).
"Si de data aceasta s-a observat o mare superficialitate si o lipsa de concentrare in momentele cheie. Poate ca daca nu primeam acel gol stelistii ar fi fortat mai mult, s-ar fi descoperit in aparare si altul ar fi fost rezultatul. Dar si asa, daca jucatorii ajunsi la finalizare s-ar fi concentrat indeajuns plecam de la Bucuresti cu o remiza" a declarat Paul Alexandru, presedintele echipei Viitorul.

Viitorul:Tudor - Bogdan, Musat, Paraschiv, Calatoaie - Vioreanu, Cheles, Tanase (min. 70: Baicu), Bratosin (min. 75: Balta) - Berceanu (min. 80: Vicol), Dobre.