FC Voluntari a câştigat cu 6-0 partida cu Sportul Chiscani

• formaţia din Chiscani a avut multe momente bune de joc în repriza a doua • Dumitrana şi Bălan au ratat marile ocazii ale oaspeţilor

Cu jucători de la Academia de Fotbal, FC Voluntari a câştigat clar, cu 6-0, partida cu Sportul Chiscani, însă raportat la numărul ocaziilor avute în repriza a doua, echipa vizitatoare merita să înscrie măcar un gol. Echipa din Voluntari a deschis scorul în minutul 12, prin Elvys Stan, iar Sportul ar fi putut egala în minutul 29, dacă mingea şutată de Bogdan nu era blocată de Petruţ. Două minute mai târziu, portarul Mihăescu a deviat în corner mingea şutată de Crăciun. Pe contraatac, Gheorghe Ilie (min. 34) a majorat avantajul gazdelor, iar cu două minute înainte de pauză Adrian Voicu a stabilit scorul primei reprize, 3-0, pentru FC Voluntari. Formaţia gazdă a obţinut un corner în minutul 48 şi Constantin Costache a marcat pentru 4-0. La acest scor, Sportul Chiscani şi-a creat câteva ocazii de gol. Dumitrana, din nou cel mai bun jucător al formaţiei din Chiscani, a plecat din propria jumătate de teren, a ajuns în careul advers şi i-a pasat lui Techiu însă mingea şutată de atacantul Sportului a fost deviată în corner de Mihăescu. Bălan (min. 56) a şutat pe lângă colţul lung şi tot el a trimis un trasor în minutul 61 însă portarul gazdelor a reuşit să devieze mingea în corner. După această perioadă bună a formaţiei vizitatoare, antrenorii Cătălin Para şi Dinu Todoran au făcut câteva mutări inspirate şi FC Voluntari a mai înscris de două ori prin Ilie şi Voicu. Dumitrana şi Liviu Boariu puteau marca golul de onoare pe finalul partidei însă s portarul Mihăescu s-a opus de fiecare dată, iar FC Voluntari a câştigat cu 6-0.

Sportul Chiscani: Turiac – Boga (min. 57: Pârlog), Moroianu, Bălan, Dumitrana – Crăciun (min. 73: Gaşpar), Bogdan, Chihaia, L. Boariu – M. Pascu,Techiu.