Favoritele au obținut victorii categorice în ultima etapă din faza grupelor

* marți după-amiază s-au disputat semifinalele și finalele la Cupa “Moș Crăciun” la fotbal în sală

Luni, în cadrul etapei a treia, faza grupelor, a celei de a VI-a ediții a Cupei “Moș Crăciun” la fotbal în sală, competeție cu caracter umanitar, s-au stabilit semifinalistele.

După o primă repriză echilibrată, încheiată la egalitate, 1-1, Victoria Traian a câștigat la scor, 4-1, meciul cu ACSC Cazasu. Pentru echipa din Traian au marcat Chivu 2, Păduraru și Roșu, respectiv Cotigă pentru ACSC Cazasu.

Scorul serii l-a stabilit însă Valraz care a trecut cu 7-4 de Sportul Chiscani. Meciul a fost la discreția echipei Valraz care încă de la pauză conducea la scor de neprezentare, 3-0. Jucătorul meciului a fost Cătălin Constandache, autor a patru goluri, celelalte reușite ale formației învingătoare fiind semnate de Marius Dima 2 și Octavian Cireș. Pentru Sportul Chiscani au marcat Apostol 2 și Moise 2.

Juventus s-a impus cu 6-1 în partida cu ProfSport. Șerbănescu a realizat un hat trick, iar pentru învingători au mai înscris Techiu, Pănuț și S. Robu. Golul de onoare pentru ProfSport a fost marcat de Ionuț Micu.

Una dintre aspirantele la finala mare, PNT, a câștigat clar, cu 6-2, după ce la pauză a condus cu 4-1, meciul cu Dinamo. Voiculeț 2, V. Ion, Ivan, Oprea și Satnoianu au înscris pentru PNT, Pungă și V. Baciu pentru Dinamo.

Semifinalele și finalele au avut loc marți după-amiază. Tot marți s-a disputat și un meci demonstrativ la care au participat fostele glorii ale fotbalului brăilean.