Elevii lui Tudorel Cotiga au fost superiori in repriza secunda

Una dintre formatiile care in urmatorul sezon va incerca sa prinda locul intii in Liga a IV-a de fotbal braileana, Viitorul Ianca, a disputat o partida de verificare, simbata dimineata in compania echipei a doua a CF-ului.
Prima repriza a fost echilibrata, cu ocazii de o parte si de alta, insa dupa primele 45 de minute, elevii lui Tudorel Cotiga aveau doar un avantaj minim de un gol, gratie reusitei din minutul 4 a lui Lupu.
In repriza a doua brailenii au dominat intilnirea si au inscris de inca cinci ori. CF-ul a reusit desprinderea abia in minutul 60, cind tot Lupu a marcat pentru 2-0, cinci minute mai tirziu oaspetii si-au marit avantajul dupa reusita lui Mindroasa, iar in minutul 70 Constantinescu a urcat scorul la 4-0.
Gazdele au avut o tresarire de orgoliu si au marcat golul de onoare, insa pina la finalul meciului Naghi si din nou Mindroasa au mai inscris cite o data si echipa lui Cotiga s-a impus cu 6-1, in fata unei formatii destul de valoroase, dar care inca nu are omogenitatea si pregatirea fizica necesara pentru a duce o partida pina la capat, in conditii optime.
Fostii petrolisti Bratu si Alexandru Cotiga, precum si juniorul Constantinescu, jucator din propria pepiniera a formatiei bailene, au avut o contributie substantiala la marea majoritate a actiunilor formatiei vizitatoare in cel de-al doilea act.
In ultimele opt minute ale partidei Constantinescu a ramas singur cu portarul gazdelor, dar a trimis mingea in bara, iar Lupu si Mindroasa s-au jucat la rindul lor cu doua situatii clare de gol.

CF Braila: Botas - Panturu, V. Nicolae, Stanciulescu, Negulescu - Lupu, Bratu, Harabagiu, Malinchi - Mindroasa, Cioceanu.
In repriza a doua la braileni au mai evoluat portarul Corbu si jucatorii de cimp Cotiga, Dragoi, Constantinescu, Naghi si Cl. Bogos.