Dinamo a fost eliminata de Dacia Mioveni in sferturile Cupei Romaniei

Dacia Mioveni: 12. Stanca - 2. Scarlatache (25. Chihaia '52), 4. Olteanu, 6. Daouda, 16. Miclaus - 5. Ghindaru, 7. Murgan (10. Vladu '22), 21. Frasineanu, 18. R. Neagoe - 19. Chiacu, 13. Cr. Bratu (20. A. Neagoe '70). Antrenor: Sorin Cirtu
Dinamo: 1. Lobont - 5. Stoican, 4. Moti, 28. Izvoranu, 3. Pulhac - 22. Torje (29. L. Ganea '78), 25. Ropotan, 6. Margaritescu, 7. C. Munteanu (8. Bostina '70) - 15. Fl. Bratu, 10. Danciulescu (24. Zicu '51). Antrenor: Cornel Talnar.
Cartonase galbene: Murgan '5, Miclaus '19, Stanca '66 / Ropotan '5, Pulhac '12, Moti '52
Cartonas rosu: Margaritescu '5

Echipa Dinamo Bucuresti, campioana en-titre, a pierdut, miercuri, cu scorul de 0-1 (0-0), meciul sustinut, la Urziceni, in compania formatiei Dacia Mioveni, in urma acestui rezultat dinamovistii fiind eliminati in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, transmite trimisul MEDIAFAX.
Unicul gol al meciului a fost marcat de Robert Neagoe, in minutul 55, din penalti.
In minutul 5, Andrei Margaritescu (Dinamo) a fost faultat, insa apoi s-a ridicat si l-a lovit pe Madalin Murgan, fiind eliminat de arbitrul Tiberiu Lajos.
Ionel Danciulescu a ratat un penalti pentru Dinamo in minutul 20, acordat dupa un hent al lui Miclaus.
In minutul 55, Octavian Chihaia a fost tinut in careu de Cosmin Moti, iar arbitrul Tiberiu Lajos a acordat penalti pentru Dacia Mioveni. Lovitura de la 11 metri a fost transformata de Robert Neagoe.
Dinamo a beneficiat de o lovitura libera indirecta, in minutul 68, de la circa 13 metri, insa mingea sutata de Florin Bratu s-a lovit de zidul jucatorilor de la Dacia Mioveni.
Meciul a fost arbitrat de o brigada formata din Tiberiu Lajos (central) - Aurel Onita, Sebastian Gheorghe (asistenti) - Aurel Bogaciu (rezerva). Observatori au fost Florin Halagian si Nicolae Pantea.
Fostul selectioner Anghel Iordanescu, fratii Ioan si Victor Becali, Ion Craciunescu, dar si antrenorul nationalei de tineret Emil Sandoi au fost prezenti la aceasta partida.
La partida de la Urziceni au asistat aproximativ 3.000 de spectatori.
Dinamo a fost eliminata in sferturile competitiei si in sezonul trecut, de Pandurii Tirgu Jiu, scor 0-1, unicul marcator fiind Ilie Iordache.