Dinamo Bucuresti, invinsa de Benfica Lisabona cu 1-2

Dinamo Bucuresti: 1. Lobont - 16. Blay, 4. Moti, 26. R. Stefan, 3. Pulhac - 20. Adr. Cristea (17. Ze Kalanga '77), 6. Margaritescu, 15. D. Serban (18. Balace '46), 7. C. Munteanu (24. Mendy '59) - 10. Danciulescu, 9. Niculescu. Antrenor: Mircea Rednic.
Benfica Lisabona: 12. Quim - 22. Nelson, 4. Luisao, 3. Anderson, 5. Leo - 8. Katsouranis (16. Beto '88), 6. Petit, 26. Karagounis - 20. Simao - 27. Derlei (15. Paulo Jorge '86), 30. Miccoli (21. Nuno Gomes '75). Antrenor: Fernando Santos.
Cartonase galbene: Moti '22, Danciulescu '34

Echipa Dinamo Bucuresti a ratat calificarea in optimile de finala ale Cupei UEFA, dupa ce a pierdut, joi, pe teren propriu, cu scorul de 1-2 (1-0), meciul sustinut in compania formatiei Benfica Lisabona, in mansa secunda a 16-imilor competitiei.
Pentru Dinamo a marcat Catalin Munteanu '24, in timp ce pentru Benfica au inscris Anderson '50 si Katsouranis '64.
Catalin Munteanu a deschis scorul pentru Dinamo in minutul 24, dupa ce a primit o pasa de la Cristian Pulhac pe partea dreapta.
Benfica a egalat in minutul 50, prin Anderson, care a trimis cu capul in poarta aparata de Bogdan Lobont dupa un corner executat de Simao Sabrosa de pe partea stinga.
Dupa 14 minute, Benfica a marcat din nou, de aceasta data prin grecul Katsouranis, care a inscris cu capul la coltul scurt, dupa o centrare executata de capitanul Simao Sabrosa de pe partea dreapta.