Delta Tulcea - CF Brăila 2-1 (0-1): Evoluţii contradictorii şi un rezultat la care au pus umărul şi arbitrii

CF Brăila a tecut pe lângă deschiderea scorului în minutul 14, când Voicu a centrat perfect în careul tulcenilor, dar Câmpeanu, din 7-8 metri a trimis mingea, cu capul, pe lângă poartă. Trei minute mai târziu, din lovitură liberă de la 30 de metri, Dăniţă a trimis mingea pe lângă vinclul porţii gazdelor şi nici Puşcaşu nu a avut mai mult noroc în minutul 29.
Brăilenii au alergat după gol şi l-au realizat în ultimul minut al primei reprize, când Stelian Nicoliţă a centrat în forţă, iar Grigorov a trimis mingea în propria poartă.

Tulcenii au întors rezultatul în repriza secundă

Gazdele au egalat la patru minute de la reluare, prin Florea, dar în faza premergătoare golului arbitrul de centru nu a văzut un fault la Dăniţă.
Jocul a fost echilibrat până în minutul 69, când Filip a marcat pentru 2-1, însă golul a fost îndelung contestat de brăileni, care i-au reproşat centralului că autorul acestei reuşite se afla în poziţie de ofsaid când a intrat în posesia mingii.
CF Brăila a rămas în inferioritate numerică din minutul 71, pentru că într-un interval de 14 minute Dăniţă a primit două cartonaşe galbene. Cu toate acestea, elevii lui Vioară ar fi putut da lovitura în minutele de prelungire pentru a obţine un punct, dar Câmpeanu nu a reuşit să ajungă la minge după o centrare perfectă a lui Bosoi.
CF Brăila: Bucuroiu - Bosoi, Vlaicu, Ivan, Dăniţă - Nicoliţă, Otvos, Puşcaşu (min. 78: Pânzaru), Voicu (min. 55: Pungă) - Prodan (min. 40: Boboc), Câmpeanu