Cu un lot restrins, Viitorul pare sa nu mai poata tine pasul cu rigorile Ligii a III-a

De obicei, in acest retur de campionat, Viitorul a avut probleme doar atunci cind a jucat cu formatiile din aceeasi zona cu ea, dar de data aceasta a pierdut la scor de forfait si la o echipa de mijlocul clasamentului, CS Navodari.
Practic, soarta intilnirii s-a decis inca din prima repriza, una in care gazdele au marcat de trei ori.
Scorul s-a deschis in minutul 20 cind aparatorii oaspetilor, Musat si Coman au gafat, iar Dimciuc a trimis mingea in plasa portii aparate de Tudor. Dupa numai opt minute, Lupu a speculat din nou o indecizie a lui Coman si a marcat pentru 2-0, pentru ca in minutul 40, cel care a marcat primul gol, Dimciuc sa stabileasca deja scorul final al intilnirii, 3-0.
In repriza a doua CS Navodari nu a facut altceva decit sa-si conserve avantajul si a reusit, in fata unei formatii care, desi a dominat teritorial, nu a gasit nici macar o data drumul spre gol.
S-a confirmat din nou faptul ca Viitorul Insuratei este doar o umbra a ceea ce a fost in sezonul trecut si ca nu degeaba se afla in zona critica a clasamentului. Gruparea din Insuratei are un lot mic de jucatori si in conditiile in care mai sunt si citiva dintre ei suspendati, posibilitatile antrenorului Sandu Minciu sint limitate. Fara sa aduca puncte de afara, sansele ca Viitorul sa evolueze si in sezonul urmator in acelasi esalon devin din ce in ce mai mici.

Viitorul: Tudor - Cheles, Coman, Musat, Calatoaie - State, Tanase (min. 46: Vioreanu), Paraschiv, Bratosin - Berceanu, Gatiu (min. 22: Bogdan).