Voința Vișani a remizat, 4-4, pe teren propriu, cu Victoria Traian

* meciul decisiv pentru titlul de campioană județeană se joacă miercuri, 25 mai, la Șuțești

În etapa a 4-a a turneului play-off al Ligii a IV-a, Voința Vișani a remizat, 4-4, pe teren propriu, cu Victoria Traian, după ce la pauză a fost 2-1 pentru echipa gazdă. Voința Vișani a deschis scorul în minutul 17, prin Lucian Cojocaru și s-a desprins la 2-0 după autogolul lui Zăgan, din minutul 26. La ultima fază a primei reprize, Antohi a redus din diferență. Andrei Antohi a mai înscris de două ori în partea secundă și, în minutul 57, liderul Ligii a IV-a conducea cu 3-2. Jocul a fost în continuare animat, cu faze la ambele porți iar în minutul 71 Marian Manea a restabilit egalitatea, 3-3. Victoria Traian a trecut din nou în avantaj după reușita lui Mogoș (min. 84), însă bucuria oaspeților a durat doar două minute pentru că Lucian Cojocaru a realizat “dubla” și a stabilit totodată scorul final, 4-4.

Victoria Traian a acumulat 31 de puncte, cu 2 mai mult decât a doua clasată, Viitorul Șuțești, însă campioana Ligii a IV-a a acestui sezon competițional se va stabili în mare măsură, miercuri, 25 mai, în derby-ul Viitorul Șuțești – Victoria Traian. Un meci în care echipa din Traian are doar șansa victoriei pentru a deveni campioana județului Brăila și pentru a putea participa la barajul de promovare în Liga a III-a.